WiadomośćOd baśni do fantasy
(Kategoria: Szkoła)
Dodane przez admin
nie cze 17 2018, 08:56


wswiecie2a.jpg7 czerwca w naszej szkole odbył się III MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS   ,,W świecie fantasy” dla uczniów klas VII  i gimnazjum z terenu gminy Blizanów. Uczestników obowiązywała znajomość trzech lektur: „Zaklinacz ognia”, „Wyspa Potępionych” i „Wiedźmin. Ostatnie życzenie”. Tytuły te zostały wybrane na podstawie przeprowadzonej sondy, dotyczącej czytelnictwa wśród młodzieży. Każda z książek porusza ważny problem, związany z dzisiejszym życiem:  przyjaźnią, poświęceniem się dla dobra innych, tolerancji i bardzo ważny szczegół –zachować godność w ekstremalnych sytuacjach. Konkurs składał się z dwóch odrębnych części: „CZYTAMY, BAWIMY SIĘ, WIĘC JESTEŚMY INNI”: cztery dwuosobowe zespoły miały za zadanie: rozwiązać krzyżówkę i rebus, kalambury, wykreślić imiona bohaterów lektur, ułożyć puzzle, uzupełnić plan Wyspy– nazwać miejsca lub przypisać do nich odpowiednie postacie oraz znaleźć  różnice między obrazkami.
 Zespołowo najlepiej wypadli: 
1.      Blizanów „A” (Katarzyna Czajczyńska, Jakub Korzeniewski),
2.      Blizanów „B” (Agata Gołza, Małgorzata Fladung),
3.      Janków Pierwszy (Kinga Wychorska, Marcin Marciniak),
4.      Piotrów (Marta Wiśniewska, Julia Żórawicz)     W drugiej części  „Jeden z 8”: tak jak w telewizyjnym programie uczniowie odpowiadali na ułożone przez zespół organizacyjny pytania (bibliotekarki ZS w Jankowie Pierwszym – Renata Bącler, Mariola Fengier, Agnieszka Szczepińska, bibliotekarki GBP Blizanów – Paulina Wróblewska, Krystyna Gronowska). Pytania dodatkowe przygotowała Mariola Śmiecińska – bibliotekarz Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu.Uczestnicy występowali indywidualnie, odpowiadając na pytania i „eliminując” przeciwników. 
Najlepiej wypadły: 
1.      Marta Wiśniewska  ( opiekun Joanna Hetmanowska ) Piotrów
2.      Katarzyna Czajczyńska(opiekun Zofia Szkiełka) Blizanów
3.      Agata Gołza(opiekun Zofia Szkiełka) Blizanów 

Wypowiedzi uczestników oceniało jury w składzie:  Paulina Wróblewska -  dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie, Krystyna Gronowska- bibliotekarka z GBP, Mariola Śmiecińska – bibliotekarka i pracownik kaliskiej Książnicy oraz Jolanta Kornaszewska – wicedyrektor naszej szkoły. Konkurs podsumowała i wręczyła nagrody wicedyrektor szkoły pani Jolanta Kornaszewska. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez naszą Szkołę.  Fundatorami nagród laureatów była Gminna Biblioteka Publiczna w Blizanowie i Książnica Pedagogiczna w Kaliszu. Impreza przebiegała w sympatycznej atmosferze przy smacznym pączku i soczkach, a uczestnicy jeszcze przed wyjściem z konkursu umawiali się na następny rok.   Uczestnicy konkursu mogli obejrzeć plakaty, prezentujące „książki warte przeczytania”, przygotowane, w ramach szkolnego projektu czytelniczego, przez uczniów klasy VI.   

                                                                       Agnieszka Szczepińska
wswiecie1a.jpgwswiecie3a.jpg Źródło: Zespół Szkół w Jankowie Pierwszym
( http://zsjankow.pl/news.php?extend.714 )