Nowa strona internetowa


Wersja do druku
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

***Witaj szkoło***Dyrektor Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym uprzejmie informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia
03 września 2018r. o godzinie 9:00  w sali gimnastycznej.                     
Dowożenie w tym dniu rozpocznie się o godzinie 7:40 w następującym porządku: 
                 
Pierwszy autobus: (jeden kurs) Janków - Góry Jankowskie - Korab - Brudzew - Janków Trzeci - Janków Trzeci (Wygoda) - Janków Drugi (Wesółki) - Janków.                   

Drugi autobus: (jeden kurs) Janków - Biskupice - Łaszków - Żerniki Kolonia - Żerniki Szkoła - Wyganki - Janków                   
Proszę o zachowanie bezpieczeństwa od pierwszego dnia nowego roku szkolnego. 
                                                                                                                                                                                 
                                                                                                                        Dyrektor


Wersja do druku
Uroczyste zakończenie roku szkolnego

koniecroku.jpgUroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22.06.2018 r.
o godz. 8:00 – Gimnazjum
i VII klasa SP
o godz. 10:00 Klasy I - VI SP


Dowozy w tym dniu:

7:20 kierunek: Łaszków, Biskupice, Brudzew, Korab
                            7:20 kierunek: Wyganki, Żerniki

                                   Odwozy około godziny 11:15 Wersja do druku
Noc w bibliotece

noc1c.jpgPo raz kolejny zorganizowana została „Noc w bibliotece” . Tym razem 13 uczennic spędziło wieczór i noc z 8 na 9 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Blizanowie pod opieką  polonistek i bibliotekarek Szkoły Podstawowej w Jankowie Pierwszym - Agnieszki Szczepińskiej i Renaty Bącler oraz Pauliny Wróblewskiej – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie i Krystyny Gronowskiej – bibliotekarki GBP w Blizanowie. Termin imprezy oczywiście nie był przypadkowy, związany był z czwartą ogólnopolską Nocą Bibliotek pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. W piątek o godzinie 18, po zostawieniu swoich rzeczy w bibliotece publicznej, dziewczęta przeszły do naszej szkoły. Tradycyjnie, wzięły udział w warsztatach plastycznych, które polegały na pomalowaniu kamieni z wykorzystaniem wzorów i motywów zdobniczych Puszczy Pyzdrskiej. Zabawa z farbami była świetna. Sztuka zdobnicza znalazła się też na twarzach uczestniczek. Potem było ciasto i przemarsz do szkoły w Blizanowie, gdzie już czekało 10 uczniów z klasy IV i VI pod opieką Magdaleny Wojnickiej i Zofii Szkiełka. Fontanna czekolady, napoje ( Impreza „Czekoladowa noc”) i wspólna praca nad plakatami dotyczącymi lektur, biblioteki i Polski szybko zintegrowały uczniów. Z żalem się wszyscy żegnali, ale na nasze uczestniczki Nocy czekały dalsze atrakcje - wieczorny spacer i pizza gigant. Po 23 rozpoczął się seans filmowy. Tym razem Centrum Edukacji Obywatelskiej przekazało wszystkim bibliotekom zarejestrowanym w Nocy Bibliotek 2018  link do pobrania filmu „Tarapaty”. Problemy rodzinne bohaterów ( samotność), poszukiwanie skarbu i rozpracowanie złodziejskiej szajki, tak pochłonęło uwagę dziewcząt, że nie miały ochoty później spać. Dzięki temu była okazja do poznania, przesłanej przez CEO książki do czytania „Nelly Rapp i białe damy”. Było to zgodne z życzeniami uczestniczek nocy, które na plakacie dotyczącym wymarzonej biblioteki umieściły książki o duchach. Zainicjowane opowieści o białych damach trwały jeszcze długo… Noc w Bibliotece była okazją do zapoznania się z nowościami czytelniczymi dla młodzieży. Wszyscy byli zadowoleni, świetnie się bawili i już oczekują na przyszłoroczne atrakcje w ramach kolejnej Nocy. 

                                                                                Agnieszka Szczepińska

noc2c.jpgnoc3c.jpg
 noc4c.jpg noc5c.jpg
 noc6c.jpg noc7c.jpg


Wersja do druku
Od baśni do fantasy

wswiecie2a.jpg7 czerwca w naszej szkole odbył się III MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS   ,,W świecie fantasy” dla uczniów klas VII  i gimnazjum z terenu gminy Blizanów. Uczestników obowiązywała znajomość trzech lektur: „Zaklinacz ognia”, „Wyspa Potępionych” i „Wiedźmin. Ostatnie życzenie”. Tytuły te zostały wybrane na podstawie przeprowadzonej sondy, dotyczącej czytelnictwa wśród młodzieży. Każda z książek porusza ważny problem, związany z dzisiejszym życiem:  przyjaźnią, poświęceniem się dla dobra innych, tolerancji i bardzo ważny szczegół –zachować godność w ekstremalnych sytuacjach. Konkurs składał się z dwóch odrębnych części: „CZYTAMY, BAWIMY SIĘ, WIĘC JESTEŚMY INNI”: cztery dwuosobowe zespoły miały za zadanie: rozwiązać krzyżówkę i rebus, kalambury, wykreślić imiona bohaterów lektur, ułożyć puzzle, uzupełnić plan Wyspy– nazwać miejsca lub przypisać do nich odpowiednie postacie oraz znaleźć  różnice między obrazkami.
 Zespołowo najlepiej wypadli: 
1.      Blizanów „A” (Katarzyna Czajczyńska, Jakub Korzeniewski),
2.      Blizanów „B” (Agata Gołza, Małgorzata Fladung),
3.      Janków Pierwszy (Kinga Wychorska, Marcin Marciniak),
4.      Piotrów (Marta Wiśniewska, Julia Żórawicz)     

W drugiej części  „Jeden z 8”: tak jak w telewizyjnym programie uczniowie odpowiadali na ułożone przez zespół organizacyjny pytania (bibliotekarki ZS w Jankowie Pierwszym – Renata Bącler, Mariola Fengier, Agnieszka Szczepińska, bibliotekarki GBP Blizanów – Paulina Wróblewska, Krystyna Gronowska). Pytania dodatkowe przygotowała Mariola Śmiecińska – bibliotekarz Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu.Uczestnicy występowali indywidualnie, odpowiadając na pytania i „eliminując” przeciwników. 
Najlepiej wypadły: 
1.      Marta Wiśniewska  ( opiekun Joanna Hetmanowska ) Piotrów
2.      Katarzyna Czajczyńska(opiekun Zofia Szkiełka) Blizanów
3.      Agata Gołza(opiekun Zofia Szkiełka) Blizanów 

Wypowiedzi uczestników oceniało jury w składzie:  Paulina Wróblewska -  dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie, Krystyna Gronowska- bibliotekarka z GBP, Mariola Śmiecińska – bibliotekarka i pracownik kaliskiej Książnicy oraz Jolanta Kornaszewska – wicedyrektor naszej szkoły. Konkurs podsumowała i wręczyła nagrody wicedyrektor szkoły pani Jolanta Kornaszewska. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez naszą Szkołę.  Fundatorami nagród laureatów była Gminna Biblioteka Publiczna w Blizanowie i Książnica Pedagogiczna w Kaliszu. Impreza przebiegała w sympatycznej atmosferze przy smacznym pączku i soczkach, a uczestnicy jeszcze przed wyjściem z konkursu umawiali się na następny rok.   Uczestnicy konkursu mogli obejrzeć plakaty, prezentujące „książki warte przeczytania”, przygotowane, w ramach szkolnego projektu czytelniczego, przez uczniów klasy VI.   

                                                                       Agnieszka Szczepińska
wswiecie1a.jpgwswiecie3a.jpg 


Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 137 138 139