Konkurs na najpiękniejszy wieniec adwentowy

W dniu 8 grudnia został rozstrzygnięty szkolny konkurs pod hasłem "Najpiękniejszy wieniec adwentowy".
Spośród osiemnastu, własnoręcznie wykonanych przez uczniów wieńców Komisja wyróżniła cztery i przyznała ich autorom nagrody. Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce - Klaudia Kałużna z klasy II Gimnazjum,
II miejsce - Izabela Stanisławska z klasy III Gimnazjum,
III miejsce (wyróżnione dwa wieńce): Sylwia Krawczyk i Marika Malinowska z klasy II Gimnazjum.

Wszystkie wieńce adwentowe zostaną wystawione na sprzedaż w akcji charytatywnej, która odbędzie się w niedzielę (11 grudnia) w Kościele Parafialnym w Blizanowie - serdecznie zapraszamy!


Wersja do druku
Mistrzostwa Powiatu Kaliskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Podstawowych

Tegoroczne rozgrywki o Mistrzostwo Powiatu Kaliskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Podstawowych odbyły się 7 grudnia 2011r. w Opatówku.

Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn, podzielonych na 3 grupy. Dziewczęta naszej szkoły rywalizowały w najpierw z uczennicami z Iwanowic, z  którymi przegrały i z uczennicami ze Stawu, z którymi wygrały. Następnie w meczu, umożliwiającym grę o miejsca finałowe, rywalizowały z zawodniczkami z Piotrowa. Pomimo, iż pierwszą połowę dziewczęta z Jankowa wygrały, to cały mecz  zakończył się sukcesem koleżanek z sąsiedniej szkoły.
 
Końcowa klasyfikacja:
1.    Piotrów
2.    Iwanowice
3.    Koźminek
4.    Janków Pierwszy


Wersja do druku
Z wizytą w Piazza Armerina (Sycylia)

Niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam wizyta na Sycylii w Piazza Armerina. Pierwszy lot samolotem, integracja z partnerami z Włoch, Turcji i Bułgarii podczas realizacji projektu "Cztery pory roku, cztery elementy", zwiedzanie zabytków i spacer nad Morzem Śródziemnym - to wszystko na długo pozostanie w naszej pamięci.


Wersja do druku
Turniej siatkarski z okazji Dnia Niepodległości

W dniu 15.11.2011r w Zespole Szkół w Jankowie Pierwszym odbył się po raz kolejny Powiatowy Turniej w Gimnazjalnej Piłce Siatkowej z okazji Dnia Niepodległości. W rozgrywkach udział wzięły cztery drużyny z powiatu kaliskiego.Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce  
II miejsce   
III miejsce  
IV miejsce  
Gimnazjum Janków Pierwszy
Gimnazjum Stawiszyn
Gimnazjum Koźminek
Gimnazjum Russów

Skład zwycięskiej drużyny z Jankowa Pierwszego: Adam Kasprzyk, Krzysztof Sądkiewicz, Sebastian Celer, Mikołaj Kubacki, Dominik Hojak, Karol Lebiedziński, Erwin Matyśkiel, Krystian Konieczny, Błażej Przyrański, Łukasz Bielecki, Jakub Jaśniewski, nauczyciel - Robert Gorzelańczyk


Wersja do druku
Święto Odzyskania Niepodległości

W przeddzień 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Samorząd Szkolny złożył kwiaty i zapalił znicze pod tablicą i „dębem pamięci”, znajdującymi się  przed budynkiem szkoły. Gimnazjaliści z klasy trzeciej wystąpili na uroczystym apelu z programem słowno-muzycznym o charakterze patriotycznym. Następnie zaprezentowali go w Kościele Parafialnym w Blizanowie Władzom Gminy, Kombatantom, delegacjom  ze szkół i lokalnej społeczności.
Po inscenizacji zaśpiewał kilka pieśni patriotycznych chór szkolny. 


Wersja do druku
Idź do strony  1 2 3 ... 130 [131] 132 ... 137 138 139