DEUTSCH WAGEN TOUR

W dniu 19 października 2011 nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Deutsch-Wagen-Tour”. Projekt DWT to ogólnopolski program promujący język niemiecki i kulturę niemiecką wśród dzieci i młodzieży.

Z tej okazji mieliśmy przyjemność gościć lektorkę języka niemieckiego  - panią Justynę Wichłacz z Poznania.  Po obejrzeniu przedstawienia w języku niemieckim pt. „Kopciuszek” w wykonaniu uczniów naszej szkoły, pani lektor przystąpiła do prowadzenia zajęć w niekonwencjonalny sposób, wzbudzający zainteresowanie uczniów. Poprzez ciekawe gry, zabawy i konkursy pani lektor wprowadzała uczniów    w świat języka niemieckiego i kultury naszego zachodniego sąsiada. W zajęciach uczestniczyło 30 uczniów  Szkoły Podstawowej oraz 30 uczniów Gimnazjum. Zajęcia z każdą grupą trwały 60 minut. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody z logo projektu, a na koniec każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

   Z pewnością można stwierdzić, że wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w projekcie, gdyż przyjemnie i efektywnie spędziliśmy czas. Mamy nadzieję, że kolorowy samochód zawita do nas również w przyszłym roku szkolnym.Wersja do druku
DZIEŃ NAUCZYCIELA 2011

W przeddzień Święta Edukacji Narodowej Samorząd Szkolny na uroczystym apelu złożył wszystkim Pracownikom najserdeczniejsze życzenia. Uczniowie wyrazili wdzięczność Nauczycielom za zaangażowanie i ofiarną pracę na rzecz rozwoju młodego pokolenia. Wręczając kwiaty życzyli wytrwałości w realizacji stawianych celów, zadowolenia z efektów działania oraz wiele radości w życiu osobistym. Uroczystość uświetniły występy chóru i grupy teatralnej „Arlekin”.Wersja do druku
„CZTERY PORY ROKU, CZTERY ELEMENTY” – WYSTARTOWALIŚMY!

Dnia 07 października oficjalnie rozpoczęliśmy realizację projektu w obecności zaproszonych gości: Wójta Gminy Blizanów – Sławomira Musioła, Przewodniczącego Rady - Kazimierza Klawczyńskiego, Skarbnika Gminy – Bogumiły Łakomej, Kierownika Referatu Oświaty – Henryka Wcisłek, Redaktora Życia Kalisza – Grzegorza Pileckiego i Instruktora GOK Blizanów – Pauliny Wróblewskiej.

Więcej informacji na temat projektu: www.4seasons4elements.com


Wersja do druku
„Miłosz – słowem i pędzlem malowany”

6 pażdziernika 2011 r. odbył się finał Konkursu Recytatorsko-plastycznego „Miłosz – słowem i pędzlem malowany”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Nasze Kaliskie we współpracy z ODN w Kaliszu.
                                                                                                           
W części plastycznej naszą szkołę reprezentowali: Piotr Jerz uczeń kl.VI i Marta Stefaniak uczeń kl. III g. Podczas finału każdy uczestnik malował ilustację do wiersza Czesława Miłosza wybranego przez organizatorów. Pracę należało wykonać w czasie 60 minut farbami akwarelowymi. Nasi finaliści odnieśli duży sukces. Jury przyznało w grupie szkół podstawowych III miejsce Piotrowi, a wśród gimnazjalistów II miejsce Marcie. Laureaci otrzymali wspaniałe nagrody. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane w listopadzie na „Wieczorze z Miłoszem" w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim. GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.Wersja do druku
Program COMENIUS 2011 - 2013

W ramach Programu Comenius – Partnerskie Projekty Szkół rozpoczynamy realizację projektu pt. „Cztery pory roku, cztery elementy” ze szkołami w: Turcji, Włoszech i Bułgarii. Projekt będzie trwał 2 lata, na jego realizację pozyskaliśmy środki z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie.

comenius mapa.jpg


Wersja do druku
Idź do strony  1 2 3 ... 129 [130] 131 ... 134 135 136