Święto Odzyskania Niepodległości

W przeddzień 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Samorząd Szkolny złożył kwiaty i zapalił znicze pod tablicą i „dębem pamięci”, znajdującymi się  przed budynkiem szkoły. Gimnazjaliści z klasy trzeciej wystąpili na uroczystym apelu z programem słowno-muzycznym o charakterze patriotycznym. Następnie zaprezentowali go w Kościele Parafialnym w Blizanowie Władzom Gminy, Kombatantom, delegacjom  ze szkół i lokalnej społeczności.
Po inscenizacji zaśpiewał kilka pieśni patriotycznych chór szkolny. 


Wersja do druku
IV Turniej Ziemi Kaliskiej w Piłce Siatkowej "TRZYMAJ FORMĘ"

III miejsce dla drużyny chłopców w IV Turnieju Ziemi Kaliskiej w Gimnazjalnej
Piłce Siatkowej Chłopców "TRZYMAJ FORMĘ"


Wersja do druku
Broszura "Nasza szkoła w pigułce"

    Uczniowie klasy III Gimnazjum, pod kierunkiem nauczycieli wykonali w ramach realizacji projektu edukacyjnego broszurę "Nasza szkoła w pigułce". Publikacja jest w trzech językach i służyć będzie promocji szkoły w środowisku lokalnym, a także poza granicami kraju podczas realizacji projektów międzynarodowych (Comenius, Młodzież w działaniu). Zachęcamy do zapoznania się z broszurą.

k1.jpg


Wersja do druku
Konkurs ortograficzny "O PIÓRO WÓJTA"

       7 listopada zorganizowaliśmy w naszej szkole gminny etap Powiatowego Konkursu „Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT”  pod hasłem „ O pióro Wójta”. Była to już 11 edycja konkursu, do którego zaprosiliśmy uczniów ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z  terenu Gminy Blizanów. Tym razem wzięło w niej udział 25 uczestników.

Naszą szkołę reprezentowały:
•   gimnazjum: Michalina Makowska, Daria Opowicz i Marta Stefaniak,
•   szkołę podstawową : Nina Pawlak, Joanna Fengier i Magdalena Płócienniczak.


Wersja do druku
Startujemy z kolejnym projektem międzynarodowym

Po wielokrotnym składaniu wniosku oraz długim oczekiwaniu wreszcie uzyskaliśmy pozytywną ocenę projektu w Programie „Młodzież w działaniu”.
Wnioskodawcą i realizatorem projektu pod tytułem „Sport i szczypiorek na dobry humorek” jest UKS „LIDER”. Głównym punktem przedsięwzięcia jest spotkanie młodzieży z trzech krajów: Polski (Janków Pierwszy), Ukrainy (Pryłuki) oraz Bułgarii (Pavlikeni). Koordynatorem działań i gospodarzem jest nasza Szkoła.Wersja do druku
Idź do strony  1 2 3 ... 128 [129] 130 ... 134 135 136