WOKALNY SUKCES KORNELII

          W dniu 18 marca uczennica klasy III - Kornelia Raźniewska (opiekun Ewa Mysłakowska) zajęła trzecie miejsce w kategorii kl. I-III podczas 12. Międzygminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Opatówku. Jedną z nagród był udział w dwudniowych kilkugodzinnych warsztatach wokalnych, które prowadziła znana piosenkarka Danuta Błażejczyk.


Wersja do druku
5 porcji warzyw, owoców lub soku

     W bieżącym roku szkolnym uczestniczymy w ogólnopolskim programie edukacyjnym „5 porcji warzyw, owoców lub soku”. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS). Celem programu jest edukacja uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli na temat zdrowych nawyków żywieniowych głównie poprzez regularne spożywanie pięciu porcji warzyw, owoców lub soku.


Wersja do druku
Wizyta przygotowawcza

       W ostatni weekend lutego przyjechały do nas dwie dwuosobowe delegacje z: Ukrainy i  Bułgarii. Były to dwie nauczycielki i dwie uczennice szkół, które wraz z naszymi gimnazjalistami realizować będą projekt „Sport i szczypiorek na dobry humorek” w ramach programu „Młodzież w działaniu” (Akcja 3.1 Wymiana Młodzieży z Krajami Programu i Sąsiedzkimi Krajami Partnerskimi). Wnioskodawcą i realizatorem tego zadania jest grupa „Iskra”, której członkowie należą do UKS „LIDER”, a koordynatorami działań są nauczyciele: Agnieszka Szczepińska i Kryspin Woliński. Projekt będzie realizowany przez 3 dziesięcioosobowe grupy młodzieży w wieku 14-25 lat z: Polski, Bułgarii i Ukrainy, dorośli liderzy będą tylko nadzorować działania.


Wersja do druku
„Sport i szczypiorek na dobry humorek”

W dniu 9 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie, poświęcone realizacji projektów międzynarodowych, w szczególności prezentacji projektu pt. „Sport i szczypiorek na dobry humorek” w ramach Programu MŁODZIEŻ W DZIAŁANIU. Udział w nim wzięli: Wójt Gminy Blizanów – Sławomir Musioł, Wiceprzewodniczący Rady – Kazimierz Klawczyński, Przewodnicząca Komisji Oświaty – Danuta Sobczyk, Dyrektor Zespołu Szkół w Blizanowie – Ireneusz Pietrzak, Redaktor Życia Kalisza – Grzegorz Pilecki, Instruktor GOK – Paulina Wróblewska oraz nauczyciele i uczniowie, zaangażowani w realizację projektów. 


Wersja do druku
Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego

W dniu 02.02.2012 r. został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Ziemia i jej zagrożenia”.Laureatami zostali:

I grupa – szkoła podstawowa
1.    Aleksandra Chojak – Zespół Szkół w Blizanowie
2.    Piotr Jerz – Zespół Szkół w Jankowie Pierwszym
3.    Martyna Stanoch – Zespół Szkół w Piotrowie

Wyróżnienie   
Paweł Ogórkiewicz, Magdalena Płócienniczak – Zespół Szkół w Jankowie Pierwszym

II grupa – gimnazjum
1.    Marta Stefaniak – Zespół Szkół w Jankowie Pierwszym
2.    Agata Nowicka – Zespół Szkół w Jankowie Pierwszym
3.    Anna Raczyk – Zespół Szkół w Jankowie Pierwszym

Wyróżnienie
Marta Węgrzyn, Anna Biesiada – Zespół Szkół w Piotrowie.


Wersja do druku
Idź do strony  1 2 3 ... 128 [129] 130 ... 137 138 139