V GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

niemiecki1a.jpg5 czerwca odbył się V Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny  reprezentujące Gimnazjum  z Blizanowa, Piotrowa  i Jankowa Pierwszego.  Drużyna w składzie Wiktoria Bloch, Natalia Graczyk  i Aleksandra Kasza reprezentowała Gimnazjum  w Jankowie Pierwszym.  W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali indywidualnie test sprawdzający ogólną wiedzę o krajach niemieckojęzycznych. Tytuł „Mistrza Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych” zdobyła Josephine Biernacki z Gimnazjum w Piotrowie, a wyróżnienie Aleksandra Kasza z Gimnazjum  w Jankowie Pierwszym. W drugiej części konkursu rozegrano konkurencje zespołowe. Zadania miały różnorodną formę: losowanie pytań, wykreślanka, domino oraz teleturniej „Milionerzy”. Uczniowie świetnie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami, wykazali się dużą wiedzą  z zakresu geografii, historii i kultury państw niemieckojęzycznych. Wyniki końcowe dwóch drużyn były identyczne, więc konieczna okazała się dogrywka.  Zwycięzcami konkursu została drużyna z  Piotrowa (op. Dagmara Grugiel), drugie miejsce zajęła drużyna z Blizanowa (op. Paulina Krysiak), a na trzecim miejscu uplasowała  się drużyna gospodarzy (op. Marlena Witczak).  Fundatorami nagród byli: ZS w Jankowie Pierwszym, Gminny Ośrodek Kultury w Blizanowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Blizanowie oraz Goethe- Institut Warszawa, Wydawnictwo LektorKlett, Ambasada Szwajcarii, Konsulat Generalny RFN Wrocław, Ambasada Austrii, Deutsche Auslandsgesellschaft Lubeka. Zmaganiom uczestników konkursu przyglądali się zaproszeni goście: Paulina Wróblewska – dyrektor GBP w Blizanowie, Joanna Włodarczyk – kierownik Referatu Oświaty UG Blizanów, Stanisław Niklas – dyrektor GOK w Blizanowie. Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu serdecznie gratulujemy! 

                                                                                                        Marlena Witczak


Wersja do druku
DELI PARK ROSNÓWKO

park1.jpg7 czerwca 2018r. najstarsze grupy z naszego przedszkola, 5 i 6-latki wraz z opiekunami, wzięły udział w wycieczce autokarowej do Deli Parku w Rosnówku k/Poznania. Dzieci dzięki pomocy przewodnika obejrzały Park Miniatur, a w nim prehistoryczne zwierzęta, gigantyczne owady oraz mini zoo. Podziwiali również pola lawendowe oraz piękne kaskady. Ogromną frajdą dla naszych przedszkolaków było przejście po Podniebnej Wiosce. Przedszkolaki uczestniczyły również w warsztatach kulinarnych. Wypiekały na nich samodzielnie przygotowane bułeczki, które następnie zabrały ze sobą do domu. Uatrakcyjnieniem całej wycieczki były oczywiście zabawy na zamkach dmuchanych oraz na interaktywnym placu zabaw. Nasi podopieczni wrócili do domów nieco zmęczeni, ale na pewno bardzo zadowoleni.                                                                                                               Sylwia Bącler 


Wersja do druku
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI- KALISZ 2018

recytatorski1b.jpg6 czerwca  2018r. w Auli ODN w Kaliszu odbył się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski dla uczniów  klas I-III szkół podstawowych z terenu powiatu kaliskiego. Dzieci oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas pierwszych, uczniowie klas drugich oraz uczniowie klas trzecich. Naszą gminę reprezentowali:
Klasa I- Julian Janas (Brudzew)
Klasa II- Szymon Bącler (Janków Pierwszy)
Klasa III- Amelia Maciejewska (Brudzew)
Nasi reprezentanci pięknie i bezbłędnie recytowali wyuczone wiersze. Jako pierwszy, wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Burza” recytował uczeń klasy I Julian Janas. Uczeń Szymon Bącler, jako reprezentant klasy II, wyrecytował wiersz Doroty Gellner pt. „Brat”. Natomiast uczennicaklasy III, Amelia Maciejewska, recytowała wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Może potem…”. Dzieci pięknie, bezbłędnie i z uśmiechem na twarzy recytowały wyuczone wiersze, a ich występy nagradzane były wielkimi brawami. Pomimo bardzo wysokiego poziomu, nasi uczniowie wrócili do domu z dwoma pierwszymi miejscami oraz z wyróżnieniem:
Julian Janas- I miejsce
Szymon Bacler- I miejsce
Amelia Maciejewska- wyróżnienie
Całej trójce serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników!!!                                                                                                                              Sylwia Bącler 


Wersja do druku
Wizyta u strażaków

  straz1a.jpg         5 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić jak to jest być strażakiem. Wizyta w remizie strażackiej rozpoczęła się od sprawdzenia jak działa pompa wodna. Następnie strażacy pokazali dzieciom wyposażenie wozu strażackiego i omówili co, do czego służy i jak jest wykorzystywane w razie pożaru, wypadku czy innej interwencji. Każdy mógł zasiąść za kierownicą i przez chwilę poczuć się kierowcą tego super wozu.  Na koniec każdy mógł przymierzyć strój strażacki i założyć na głowę kask. Teraz już prawie wszyscy chcą zostać strażakami!                                                                           
                                                                                    Maria Marciniak 


Wersja do druku
Dzień Dziecka

dziendziecka1d.jpg4 czerwca świętowaliśmy w szkole Dzień Dziecka. Zabawa rozpoczęła się III edycją  Mam Talent na sali gimnastycznej, który został poprowadzony przez Samorząd Szkolny. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wiele talentów. Były tańce, śpiew, prezentacja naszych muzyków. Jury w skład którego weszli: rodzic, nauczyciel i uczniowie, wyłoniło zwycięzców. Werdykt był następujący:  
1 m-ce: Magdalena Przybylska i Zuzanna Skorupa,
2 m-ce: Hubert Gulski, 2 m-ce: Dawid Wojtczak,
3 m-ce: Amelia Iglik.  
Następnie dzieci uczestniczyły w rozgrywkach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego na sali gimnastycznej, boisku tartanowym oraz trawiastym. Największą atrakcją tego dnia, która cieszyła się powodzeniem wśród wszystkich dzieci, był dmuchany zamek - zjeżdżalnia. Zainteresowanie budziło także stoisko – robotyka z lego. Tradycyjnie poczęstunek został przygotowany przez Radę Rodziców. Tego dnia odbył się także pokaz projektów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Można było obejrzeć przedstawienie pt.„Kopciuszek”, foldery do przedstawienia teatralnego, zakładki do książek, plakaty, prezentację książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Projekty zostały zrealizowane z wielką starannością i pokazały, że nasze dzieci mają wielką wyobraźnię i są kreatywne. Program z pewnością przyczyni się do rozwoju czytelnictwa wśród naszych uczniów. Dzień upłynął w miłej atmosferze. Dzieci były radosne i bardzo dobrze się bawiły. Wróciły do domów z uśmiechem na ustach. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, a Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie i organizację Dnia Dziecka.  

                                                                                      Mariola Fengier                


Wersja do druku
Idź do strony  1 [2] 3 ... 137 138 139