Zespół Szkół w Jankowie Pierwszym: Aktualności


POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI- KALISZ 2018

recytatorski1b.jpg6 czerwca  2018r. w Auli ODN w Kaliszu odbył się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski dla uczniów  klas I-III szkół podstawowych z terenu powiatu kaliskiego. Dzieci oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas pierwszych, uczniowie klas drugich oraz uczniowie klas trzecich. Naszą gminę reprezentowali:
Klasa I- Julian Janas (Brudzew)
Klasa II- Szymon Bącler (Janków Pierwszy)
Klasa III- Amelia Maciejewska (Brudzew)
Nasi reprezentanci pięknie i bezbłędnie recytowali wyuczone wiersze. Jako pierwszy, wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Burza” recytował uczeń klasy I Julian Janas. Uczeń Szymon Bącler, jako reprezentant klasy II, wyrecytował wiersz Doroty Gellner pt. „Brat”. Natomiast uczennicaklasy III, Amelia Maciejewska, recytowała wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Może potem…”. Dzieci pięknie, bezbłędnie i z uśmiechem na twarzy recytowały wyuczone wiersze, a ich występy nagradzane były wielkimi brawami. Pomimo bardzo wysokiego poziomu, nasi uczniowie wrócili do domu z dwoma pierwszymi miejscami oraz z wyróżnieniem:
Julian Janas- I miejsce
Szymon Bacler- I miejsce
Amelia Maciejewska- wyróżnienie
Całej trójce serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników!!!                                                                                                                              Sylwia Bącler 


Wersja do druku
Wizyta u strażaków

  straz1a.jpg         5 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję sprawdzić jak to jest być strażakiem. Wizyta w remizie strażackiej rozpoczęła się od sprawdzenia jak działa pompa wodna. Następnie strażacy pokazali dzieciom wyposażenie wozu strażackiego i omówili co, do czego służy i jak jest wykorzystywane w razie pożaru, wypadku czy innej interwencji. Każdy mógł zasiąść za kierownicą i przez chwilę poczuć się kierowcą tego super wozu.  Na koniec każdy mógł przymierzyć strój strażacki i założyć na głowę kask. Teraz już prawie wszyscy chcą zostać strażakami!                                                                           
                                                                                    Maria Marciniak 


Wersja do druku
Dzień Dziecka

dziendziecka1d.jpg4 czerwca świętowaliśmy w szkole Dzień Dziecka. Zabawa rozpoczęła się III edycją  Mam Talent na sali gimnastycznej, który został poprowadzony przez Samorząd Szkolny. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wiele talentów. Były tańce, śpiew, prezentacja naszych muzyków. Jury w skład którego weszli: rodzic, nauczyciel i uczniowie, wyłoniło zwycięzców. Werdykt był następujący:  
1 m-ce: Magdalena Przybylska i Zuzanna Skorupa,
2 m-ce: Hubert Gulski, 2 m-ce: Dawid Wojtczak,
3 m-ce: Amelia Iglik.  
Następnie dzieci uczestniczyły w rozgrywkach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego na sali gimnastycznej, boisku tartanowym oraz trawiastym. Największą atrakcją tego dnia, która cieszyła się powodzeniem wśród wszystkich dzieci, był dmuchany zamek - zjeżdżalnia. Zainteresowanie budziło także stoisko – robotyka z lego. Tradycyjnie poczęstunek został przygotowany przez Radę Rodziców. Tego dnia odbył się także pokaz projektów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Można było obejrzeć przedstawienie pt.„Kopciuszek”, foldery do przedstawienia teatralnego, zakładki do książek, plakaty, prezentację książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Projekty zostały zrealizowane z wielką starannością i pokazały, że nasze dzieci mają wielką wyobraźnię i są kreatywne. Program z pewnością przyczyni się do rozwoju czytelnictwa wśród naszych uczniów. Dzień upłynął w miłej atmosferze. Dzieci były radosne i bardzo dobrze się bawiły. Wróciły do domów z uśmiechem na ustach. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, a Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie i organizację Dnia Dziecka.  

                                                                                      Mariola Fengier                


Wersja do druku
Festyn zawodoznawczy

festyn1aa.jpg25 maja 2018 roku w Zespole Szkół w Jankowie Pierwszym po raz kolejny odbył się Festyn Zawodoznawczy pod hasłem: „Pomyślmy o przyszłości”. Uczestnikami tego spotkania byli uczniowie klas siódmych wraz z wychowawcami z wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Blizanów:  z Blizanowa,  Jankowa Pierwszego, Piotrowa oraz Rychnowa. Tematem przewodnim była przyszłość,  w szczególności ta zawodowa.  Wiele uwagi poświęciliśmy tematowi motywacji, determinacji w dążeniu do celu oraz wytrwałości jako czynników warunkujących bycie skutecznym w życiu.  Uczestnicy w trakcie spotkania obejrzeli dwa filmy : ”7 nawyków skutecznego działania”- w którym wskazano strategie prowadzące do bycia skutecznym i osiągania zaplanowanych celów oraz „Pyongczang-  nieudany start Polaków”, na którym pokazane były postawy polskich sportowców i ich determinacja w dążeniu do celu podczas zimowej olimpiady w Pyongczang. 


Wersja do druku
WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

niemiecki.jpg19 maja uczennica kl. VI Klaudia Michalak reprezentowała naszą szkołę w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen …”. Konkurs odbył się w Bibliotece Filologicznej NOVUM  UAM w Poznaniu. Klaudia zaprezentowała wiersze pt. „ Rumpumpels Geburtstag” Paula Dehmel oraz „Dann und wann”. Jurorzy oceniali prezentację  utworów pod względem płynności czytania, wymowy, intonacji oraz interpretacji. W konkursie wzięło udział ponad 50 uczniów z 32 szkół województwa wielkopolskiego. Konkurencja była duża, poziom konkursu wysoki, ale atmosfera  niezwykle ciepła i przyjazna.  Klaudia wspaniale przedstawiła swoje wiersze i za oryginalną prezentację utworów została doceniona przez jury zdobywając WYRÓŻNIENIE. Udział w konkursie wzbudza zainteresowanie literaturą niemieckiego obszaru językowego oraz uwrażliwia na piękno języka literackiego. Gratulujemy  życzymy dalszych sukcesów! 
                                                                                      Marlena Witczak


Wersja do druku
Idź do strony  1 [2] 3 ... 137 138 139