Bezpieczne ferie

ferie1.jpgDbając o bezpieczeństwo dzieci w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 7.02.2018r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem przedstawiciela Policji, pana Mateusza Michalaka. Uczniowie klas I-III zostali zaznajomieni z zasadami, którymi powinni kierować się podczas ferii, zarówno w kontaktach  z osobami obcymi, jak również podczas zimowych zabaw. Funkcjonariusz przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie zimowego wypoczynku, udzielił wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach. Przeprowadzone spotkanie zakończono dyskusją z uczniami. Wszystkim wychowankom życzymy  wesołych, zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych. 

                                                                                                       Ewa Nawrocka


Wersja do druku
W ŚWIECIE METAFOR I WYOBRAŹNI, PRAWD ZAKLĘTYCH W STRONACH KSIĄŻKI...

czytelniczy7d.jpgWe czwartek  9 mistrzów czytania z klas VII  i  II – III gimnazjum zaprezentowało swoje umiejętności podczas Konkursu Pięknego Czytania i Rozumienia Tekstu „Magia słów”. Konkurs  został zorganizowany z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego (przypada 21 lutego) dla WSZYSTKICH, którym sercu bliskie jest piękno mowy. Spotkanie składało się z trzech części: rozgrzewki, czytania ze zrozumieniem i pięknego czytania fragmentów „Małego Księcia”. Wybór lektury nie był przypadkowy  / przekładu tekstu z francuskiego na język polski podjęło się aż 18 różnych tłumaczy/,  książka, omawiana w naszej szkole, otrzymała przemyślane, dobre brzmienie języka polskiego, wspaniały styl i wierne oddanie treści. Ponadczasowe myśli Małego Księciato życiowe drogowskazy, które przypominają, co  naprawdę jest w życiu ważne. Komisja w składzie:  Paulina Wróblewska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie i Beata sadowska, instruktorka Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie, biorąc pod uwagę dykcję,interpretację fragmentu  prozy, umiejętność  budowania  nastroju,wzbudzanie zainteresowania  uczestników spotkania oraz rozumienie tekstu „Książka”, przyznało:
I miejsce - Julia Gomułka,
II -Weronika Walczak
III - Daria Siuda. 
Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była pani Agnieszka Szczepińska. 
                                                                         
                                                                                                          Agnieszka Szczepińska


Wersja do druku
Uczniowie w GOPS w Blizanowie

senior.jpgW czwartek 1 lutego 2018r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Blizanowie odbyło się spotkanie noworoczne z seniorami. W spotkaniu chodziło o wzajemną integrację i rozmowę, nie zabrakło też pysznych słodkości oraz życzeń noworocznych. Uroczystość  umilił występ artystyczny w wykonaniu uczniów kl. II Szkoły Podstawowej w Jankowie Pierwszym. Dzieci recytowały wierszyki i  śpiewały piosenki o babci i dziadku, a także zatańczyły trzy tańce ludowe ,,Jabłoneczkę”, ,,Kujawiaka” i Krakowiaka”. Występ drugoklasistów bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie występu uczniowie wręczyli przybyłym gościom własnoręcznie wykonane laurki i serduszka. Dzieci zostały poczęstowane pączkami i cukierkami. Drugoklasiści wraz z wychowawczynią dziękują kierownictwu i pracownikom GOPSu za zaproszenie i bardzo miłe przyjęcie. Poprzez takie spotkania dzieci uczą się szacunku do osób starszych i cieszą się, że mogą coś miłego zrobić dla innych.  

                                                                                                                              Danuta Kubiak


Wersja do druku
Lekcja czytania

czytanie1.jpg29 stycznia, Samorząd Szkolny przeprowadził trzecią lekcję czytania na sali gimnastycznej, w której wzięli udział uczniowie klas V i VI ze swoimi wychowawcami. Celem była nauka wyraźnego mówienia przez mikrofon oraz rozbudzanie pasji czytelniczych. Na początku, uczennica Julia Gomułka uświadamiała koleżankom i kolegom, że wspólne czytanie sprawia, że człowiek ćwiczy pamięć i poszerza zasób słów, wycisza się i uspokaja, ale też rozwija wyobraźnię i wrażliwość. Następnie zaprosiła wszystkich do wspólnego czytania legend kaliskich “O kamieniu gołuchowskim” i “Dorotka”. Czytanie rozpoczął tak jak poprzednio opiekun Samorządu Szkolnego – p. Mariola Fengier. W dalszej kolejności czytała uczennica klasy III gimnazjum Julia Gomułka, po czym zapraszała chętnych uczniów. Wszyscy uczestnicy chętnie brali udział we wspólnym czytaniu. Wychowawcom klas dziękujemy za współpracę. 


Wersja do druku
Wycieczka do Wrocławia

wroclaw9.jpgW dniu 26 stycznia, klasa IV b,pod opieką Pana dyrektora Kryspina Wolińskiego i wychowawczyni Pani Doroty Litwy, wyjechała na wycieczkę do Wrocławia. Celem wyjazdu było zwiedzanie wystawy budowli z klocków LEGO i zwiedzanie stadionu Śląsk Wrocław. Wiele emocji wśród uczniów sprawiło oglądanie wystawy, na której pojawiły się m.in. samolot prezydenta USA-zbudowany z miliona klocków LEGO, Robert Lewandowski-piłkarz naszej reprezentacji, makieta Europy, stadion Śląsk Wrocław, najwyższy człowiek świata, a nawet Mikołaj z saniami ciągniętymi przez renifery oraz wiele, wiele innych ciekawych budowli. Świetnym punktem naszej wycieczki, okazała się zabawa, podczas której dzieci budowały i wykonywały makiety. Jednak niesamowitym przeżyciem, okazało się zwiedzanie stadionu. Zwiedzanie to rozpoczęło się od sali konferencyjnej, następnie szatnie, gabinety odnowy, a nawet areszt dla niezdyscyplinowanych kibiców. Niezapomnianym przeżyciem okazało się wejście na stadion-wejściem dla zawodników i zajęcie miejsc na ławkach rezerwowych. Po zakończeniu naszego zwiedzania, w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek w McDonald's. Pełni wrażeń i  emocji wróciliśmy do swoich domów. 


Wersja do druku
Idź do strony  1 [2] 3 ... 129 130 131