PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ - STAWISZYN 2018

stawiszyn5a.jpgDnia 15 maja 2018r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie odbył się Międzygminny Przegląd Piosenki Dziecięcej „Wesołe Nutki”. Nasze przedszkole reprezentowały Nadia Marciniak i Aleksandra Rybarczyk, które pod opieką wychowawczyni, pani Sylwii Bącler,  przygotowały występ do piosenki „Zostań moją przyjaciółką”.  Klasy I- III reprezentowały uczennice klasy drugiej- Zofia Ignaczak, Wiktoria Cholewa oraz Wiktoria Czaplicka, które przygotowały swoje występy do piosenek „Pół kroku stąd”,  „Kaktus” oraz „Tamta dziewczyna” pod okiem wychowawczyni, pani Danuty Kubiak. Podczas trwania Przeglądu widocznabyła elegancja i trema, a także szczery uśmiech oraz prawdziwa radość śpiewania.  Dziewczynki zaśpiewały pięknie, a wspaniała publiczność nie żałowała braw, dodając wokalistom odwagi. Wszyscy uczestnicy otrzymali Złote Mikrofony oraz drobne upominki. Po emocjach konkursowych na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek. Dzięki takim Przeglądom dzieci już od najmłodszych lat rozwijają wrażliwość muzyczną i nabierają pewności siebie, co na pewno zaowocuje w przyszłości. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!                                                                                                           Sylwia Bącler 


Wersja do druku
Tydzień bibliotek-kto czyta,nie błądzi.

biblio3f.jpgW poniedziałek 14 maja uczniowie kl.IV b wraz z Paniami Dorotą Litwą i Anną Latańską, odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Blizanowie. Poruszeni plakatem tygodnia bibliotek, rozwiązywali zagadkę: dlaczego artyści cyrkowi mogą wisieć na włosach? W poszukiwaniu książek dla czwartoklasistów, najwięcej czasu zostało poświęcone książkom o emocjach, przede wszystkim z serii HUMORKI, żeby wyleczyć naburmuszonych dąsaczy czy przechwalaków. Zainteresowani futbolem, survivalem, zwierzętami, przygodami, baśnią, dowiedzieli się, że w bibliotece znajdą coś dla siebie. Uczniowie oraz opiekunowie, serdecznie dziękują Pani dyrektor Paulinie Wróblewskiej oraz Pani Krystynie Gronowskiej-bibliotekarce GBP.
                                                                                                                 Dorota Litwa


Wersja do druku
Jedno miejsce-wiele atrakcji

wycieczka4b.jpg10 maja,pod opieką Pań Doroty Litwy i Anny Latańskiej,klasa IV b wyjechała do Centrum Edukacji i Rozrywki Mikroskala w Koninie. Niezwykłość tego miejsca polega na wystawie makiet przedstawiających różne WYDARZENIA.Tematyka makiet obejmuje historię, zjawiska przyrodnicze oraz film. Atrakcyjność zwiększają interaktywne makiety kolejowe oraz kulkowe tsunami z tysiącami szklanych kulek, które uruchamiają dzieci. Oprócz zwiedzania, uczniowie wzięli udział w warsztatach -,,Kreatywna kostka'', budowali z klocków MELI, wspaniale bawili się w mini dyskotece oraz w kinder fun. Niesamowitym i pełnym wrażeń przeżyciem okazał się seans filmowy w kinie 6D. Po opuszczeniu Mikroskali, uczniowie udali się na spacer do parku, w którym mieści się MINI ZOO, siłownia zewnętrzna, plac zabaw oraz ścieżka edukacyjna.Tam podziwiali wiele gatunków zwierząt i ptaków. Po spacerze zjedli posiłek w McDonald's. Pełni wrażeń i w znakomitych humorach wszyscy wrócili do swoich domów.
 
 
 
                                                                                                               Dorota LitwaWersja do druku
Aktywna przerwa

aktywna1a.jpgW naszej szkole, w każdy wtorek i czwartek na długiej przerwie, uczniowie spotykają się na dziedzińcu i wspólnie biorą udział w zabawach prowadzonych przez Samorząd Szkolny. Celem jest promowanie wśród uczniów bezpiecznej aktywności fizycznej podczas przerwy szkolnej. Oprócz zabaw ze skakanką i z hula hop, uczniowie bawią się przy muzyce między innymi: Chocolate, Baby Shark Dance, Belgijka, Makarena, Kaczuszki, Hey baby dj otzi. Uczennice odpowiedzialne za organizację to: Katarzyna Kosmowska i Weronika Walczak.
Serdecznie zapraszamy. 
                                                                                        Mariola Fengier


Wersja do druku
CHŁOPCY Z JANKOWA MISTRZAMI POWIATU

sport3.jpg24 kwietnia 2018 roku w Mycielinie odbyły się Zawody Powiatowe w Piłkę Nożną. W turnieju uczestniczyło pięć drużyn: Janków Pierwszy, Opatówek, Szczytniki, Zbiersk i Korzeniew.
Naszą szkołę reprezentowali: Bartek Małyjasiak, Mateusz Ratajczyk, Bartek Rosiak, Norbert Nowicki, Kacper Pawlak, Patryk Bednarek, Łukasz Grala, Kamil Kuliński oraz Wojtek Skorupa.  Zawodnicy stanęli przed ogromnym wyzwaniem, ponieważ każda z drużyn była bardzo dobrze przygotowana. Sędzia pilnował, aby gra przebiegała fair play – przede wszystkim zakazane były przekleństwa.  Nasi chłopcy poradzili sobie fantastycznie, zajmując I miejsce, zostali Mistrzami Powiatu.               
Serdecznie gratulujemy chłopcom oraz trenerowi panu Robertowi Gorzelańczykowi oraz życzymy dalszych sukcesów. 

                                                                           Zuzanna Stasiak


Wersja do druku
Idź do strony  1 2 3 [4] 5 ... 137 138 139