Dzień Dziecka

dziendziecka1d.jpg4 czerwca świętowaliśmy w szkole Dzień Dziecka. Zabawa rozpoczęła się III edycją  Mam Talent na sali gimnastycznej, który został poprowadzony przez Samorząd Szkolny. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wiele talentów. Były tańce, śpiew, prezentacja naszych muzyków. Jury w skład którego weszli: rodzic, nauczyciel i uczniowie, wyłoniło zwycięzców. Werdykt był następujący:  
1 m-ce: Magdalena Przybylska i Zuzanna Skorupa,
2 m-ce: Hubert Gulski, 2 m-ce: Dawid Wojtczak,
3 m-ce: Amelia Iglik.  
Następnie dzieci uczestniczyły w rozgrywkach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego na sali gimnastycznej, boisku tartanowym oraz trawiastym. Największą atrakcją tego dnia, która cieszyła się powodzeniem wśród wszystkich dzieci, był dmuchany zamek - zjeżdżalnia. Zainteresowanie budziło także stoisko – robotyka z lego. Tradycyjnie poczęstunek został przygotowany przez Radę Rodziców. Tego dnia odbył się także pokaz projektów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Można było obejrzeć przedstawienie pt.„Kopciuszek”, foldery do przedstawienia teatralnego, zakładki do książek, plakaty, prezentację książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Projekty zostały zrealizowane z wielką starannością i pokazały, że nasze dzieci mają wielką wyobraźnię i są kreatywne. Program z pewnością przyczyni się do rozwoju czytelnictwa wśród naszych uczniów. Dzień upłynął w miłej atmosferze. Dzieci były radosne i bardzo dobrze się bawiły. Wróciły do domów z uśmiechem na ustach. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, a Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie i organizację Dnia Dziecka.  

                                                                                      Mariola Fengier                


Wersja do druku
Festyn zawodoznawczy

festyn1aa.jpg25 maja 2018 roku w Zespole Szkół w Jankowie Pierwszym po raz kolejny odbył się Festyn Zawodoznawczy pod hasłem: „Pomyślmy o przyszłości”. Uczestnikami tego spotkania byli uczniowie klas siódmych wraz z wychowawcami z wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Blizanów:  z Blizanowa,  Jankowa Pierwszego, Piotrowa oraz Rychnowa. Tematem przewodnim była przyszłość,  w szczególności ta zawodowa.  Wiele uwagi poświęciliśmy tematowi motywacji, determinacji w dążeniu do celu oraz wytrwałości jako czynników warunkujących bycie skutecznym w życiu.  Uczestnicy w trakcie spotkania obejrzeli dwa filmy : ”7 nawyków skutecznego działania”- w którym wskazano strategie prowadzące do bycia skutecznym i osiągania zaplanowanych celów oraz „Pyongczang-  nieudany start Polaków”, na którym pokazane były postawy polskich sportowców i ich determinacja w dążeniu do celu podczas zimowej olimpiady w Pyongczang. 


Wersja do druku
WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

niemiecki.jpg19 maja uczennica kl. VI Klaudia Michalak reprezentowała naszą szkołę w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen …”. Konkurs odbył się w Bibliotece Filologicznej NOVUM  UAM w Poznaniu. Klaudia zaprezentowała wiersze pt. „ Rumpumpels Geburtstag” Paula Dehmel oraz „Dann und wann”. Jurorzy oceniali prezentację  utworów pod względem płynności czytania, wymowy, intonacji oraz interpretacji. W konkursie wzięło udział ponad 50 uczniów z 32 szkół województwa wielkopolskiego. Konkurencja była duża, poziom konkursu wysoki, ale atmosfera  niezwykle ciepła i przyjazna.  Klaudia wspaniale przedstawiła swoje wiersze i za oryginalną prezentację utworów została doceniona przez jury zdobywając WYRÓŻNIENIE. Udział w konkursie wzbudza zainteresowanie literaturą niemieckiego obszaru językowego oraz uwrażliwia na piękno języka literackiego. Gratulujemy  życzymy dalszych sukcesów! 
                                                                                      Marlena Witczak


Wersja do druku
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III

recytatorski.jpg22 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla kl. I-III pod patronatem Wójta Gminy Blizanów – Sławomira Musioła. Zdaniem jury (Joanna Włodarczyk – kierownik Ref. Oświaty UG Blizanów, Paulina Wróblewska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie, Beata Sadowska – instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie, Kinga Richart – konsultant WSiP) najlepiej wypadli:  
kl. I:
1. Julian Janas  (Brudzew),
2. Martyna Grala (Janków Pierwszy),                         
3. Miłosz Jusza (Piotrów),
4. Martyna Wawrzyniak (Blizanów),                             
5. Julia Marcinkowska (Rychnów);       
kl. II:
1. Szymon Bącler (Janków Pierwszy),
2. Anna Olszewska (Brudzew),               
3. Zofia Szafrańska (Rychnów),
4. Jakub Tanaś (Blizanów),
5.Luiza Cichorek (Piotrów) ;                                         
kl. III:
1. Amelia Maciejewska (Brudzew),
2. Wiktoria Wąsiewicz (Janków Pierwszy),
3. Wojciech Janas (Blizanów),
4. Kinga Matuszczak (Piotrów);           
W konkursie wzięło udział 14 uczniów z 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Blizanów. Za organizację i przebieg konkursu odpowiadały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, książki i drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez: GBP Blizanów, GOK Blizanów i naszą szkołę. Najlepsi recytatorzy z klas I-III zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu, który odbędzie się 6 czerwca w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !   
                                                                                          Maria Marciniak


Wersja do druku
Gminne zawody w piłkę plażową

plazowa2f.jpg15.05.18 odbyły się gminne zawody w piłkę plażową chłopców na szkolnym boisku w Blizanowie.  Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Ratajczyk,Krystian Rutkowski, Norbert Nowicki, Łukasz Grala. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt. Turniej rozgrywany był na dobrym, wyrównanym poziomie. Zacięta gra trwała do samego końca. Obie drużyny z stanęły na podium.
Norbert i Łukasz zajęli 3 miejsce. Mateusz i Krystian zajęli 1 miejsce i będą reprezentować naszą szkołę podczas rozgrywek powiatowych, które odbędą się w tym samym miejscu 22.05.17r.
Szkoła w Blizanowie ufundowała nagrody oraz zorganizowała poczęstunek, z którego każdy chętnie skorzystał.  
Życzymy kolejnych sukcesów naszym zawodnikom i trenerowi panu Robertowi Gorzelańczykowi !   

                                                                               Katarzyna Kosmowska


Wersja do druku
Idź do strony  1 2 [3] 4 ... 137 138 139