Projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”

umiemplywac4a.jpgProjekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” adresowany jest do uczniów klas III szkół podstawowych w całej Polsce. Jego założenia to systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”. Główne cele projektu:
·         upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,
·         nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania,
·         profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy,
·         zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, w tym alkoholizmowi, poprzez organizację zajęć sportowych dla uczniów,
·         efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie),
·         wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie projektem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie wybudowano krytej pływalni,
·         edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.  
Uczniowie klasy III naszej szkoły również uczestniczyli w tym projekcie. Od września do grudnia 2017 r. jeździli na basen do Parku Wodnego „Planty” w Pleszewie. Pod bacznym okiem instruktorów, uczniowie nabyli podstawowe umiejętności pływania, co pozwoliło na możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki i wdrażanie do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych na basenie, bez względu na poziom umiejętności i sprawności fizycznej. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały wiele radości i satysfakcji. Dzieci nauczyły się w sposób odpowiedzialny i bezpieczny korzystać z basenu i innych akwenów wodnych. Wspólne wyjazdy integrowały uczniów.                                                                                                                           Ewa Nawrocka 


Wersja do druku
Spotkanie z pisarką

pisarka2a.jpg10 kwietnia uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią, Renatą Bącler, uczestniczyli w spotkaniu z panią Katarzyną Stachowicz - Gacek, pisarką i scenarzystką w Zespole Szkół w Blizanowie. Pomysłodawczynią i organizatorką spotkania była pani Paulina Wróblewska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie. Pani Stachowicz - Gacek jest autorką książek – kryminałów dla młodzieży, takich jak „Zabójczy spadek uczuć”, „Przeznaczenie” czy „Moc i cesarzowa” oraz współautorką scenariuszy do filmów na podstawie powieści Marcina Szczygielskiego - „Za niebieskimi drzwiami” i „Czarny młyn”. Jest również współautorką książki „Marek i czaszka jaguara”, którą napisała razem ze  słynnym podróżnikiem Markiem Kamińskim (zdobywcą dwóch biegunów Ziemi), na podstawie licznych przygód pana Marka,  zwłaszcza jego podróży do Meksyku. Pisarka opowiadała m.in. na czym polega pisanie scenariuszy i czym się to różni od pisania książek. Okazało się, że praca nad scenariuszem jest o wiele trudniejsza i trwa o wiele dłużej niż pisanie książki. Pani Stachowicz odpowiadając na pytania uczestników spotkania zdradziła, że łatwość pisania miała w sobie od zawsze, a dodatkowo do pisania motywował ją tata. Inspiracje do kolejnych książek, jak sama mówi, czerpie z życia. Po oficjalnej części, uczennice z kółka dziennikarskiego przeprowadziły wywiad z pisarką do naszej szkolnej gazetki Redaktorka Trele – Morele, który będzie można przeczytać w kwietniowym numerze. Na zakończenie spotkania, uczniowie z naszej szkoły wręczyli pani Katarzynie Stachowicz - Gacek kwiaty i w imieniu wszystkich podziękowali za przybycie. 

                                                                                               Renata Bącler


Wersja do druku
Kolejne zwycięstwo

nozna1a.jpg9.04.2018 odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej na” Orliku” w Piotrowie. W zawodach wzięły udział trzy drużyny: z Blizanowa, Piotrowa oraz Jankowa Pierwszego. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Małyjasiak, Mateusz Ratajczyk, Krystian Rutkowski, Bartosz Rosiak, Patryk Bednarek, Kacper Pawlak, Norbert Nowicki,  Łukasz Grala, Wojciech Skorupa, Kamil Kuliński. Pierwszy mecz wygrał Blizanów z Piotrowem 1:0 . Następnie Janków z Piotrowem, niestety, stracił bramkę i skończył grę wynikiem 1:0. Ostatni mecz zagrali chłopcy z naszej szkoły i z Blizanowa. Ten mecz miał wyłonić zwycięzcę. Chłopcy się nie poddawali.  W końcówce meczu to oni stwarzali więcej dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, wygrali mecz 3:1.   Wrócili z pucharem za 1 miejsce. W czerwcu czekają ich rozgrywki powiatowe. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi, panu Robertowi Gorzelańczykowi.                                                                                                             Życzymy dalszych sukcesów. 

                                                                                                               Katarzyna Kosmowska


Wersja do druku
V Powiatowy Konkurs Ortograficzny

opioro3b.jpg„Pracy mam ja w bród, czas rozpocząć trud, ćwiczyć ducha hart” – potyczki ortograficzne. "Oglądanie telewizji- marnotrawstwo czasu czy duchowa superuczta?" Taki, skądinąd nie najtrudniejszy i błaho brzmiący, ale czasochłonny temat rozprawki, rzuciła ni stąd nizowąd nasza"charyzmatyczna" polonistka..." - między innymi z takimi językowymi pułapkami 6 kwietnia zmierzyli się uczestnicy  V Powiatowego Konkursu Ortograficznego pod hasłem "Pióro Starosty" w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku. W konkursie brało udział 30 uczniów z 10 gimnazjów z powiatu kaliskiego. Naszą szkołę reprezentowała Monika Prymerska, uczennica klasy II gimnazjum. Tylko jeden błąd zadecydował, że Monika nie znalazła się wśród laureatów. Podczas, gdy nauczyciele oceniali prace, uczniowie zwiedzali szkołę i szkolne warsztaty. Gratulujemy i życzymy w przyszłym roku zdobycia pamiątkowego „Pióra Starosty” .
                                                                                        Agnieszka Szczepińska


Wersja do druku
Dzień Języków Obcych

jezyki1a.jpg„Tyle razy jesteś człowiekiem, ile znasz języków” – Johann Wolgang von Goethe. 
Pod takim hasłem 21 marca w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych.  Dzień ten sprzyjał pogłębianiu wiedzy na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych, a także uświadamianiu uczniom różnic oraz podobieństw kulturowych i językowych. Pomagały nam w tym rozmaite zadania projektowe: - wykonanie plakatu na temat wybranego miasta/państwa anglojęzycznego i niemieckojęzycznego; - stworzenie makiety wybranej atrakcji turystycznej; - przygotowanie słowniczków obrazkowych; - dekorowanie sali elementami charakterystycznymi dla wybranego państwa; - przebranie przedstawiciela klasy za sławną osobę z wybranego kraju; - opracowanie gry edukacyjnej z języka angielskiego lub niemieckiego dla młodszych kolegów. 


Wersja do druku
Idź do strony  1 2 [3] 4 ... 134 135 136