Zespół Szkół w Jankowie Pierwszym: Aktualności


GMINNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III

recytatorski.jpg22 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla kl. I-III pod patronatem Wójta Gminy Blizanów – Sławomira Musioła. Zdaniem jury (Joanna Włodarczyk – kierownik Ref. Oświaty UG Blizanów, Paulina Wróblewska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie, Beata Sadowska – instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie, Kinga Richart – konsultant WSiP) najlepiej wypadli:  
kl. I:
1. Julian Janas  (Brudzew),
2. Martyna Grala (Janków Pierwszy),                         
3. Miłosz Jusza (Piotrów),
4. Martyna Wawrzyniak (Blizanów),                             
5. Julia Marcinkowska (Rychnów);       
kl. II:
1. Szymon Bącler (Janków Pierwszy),
2. Anna Olszewska (Brudzew),               
3. Zofia Szafrańska (Rychnów),
4. Jakub Tanaś (Blizanów),
5.Luiza Cichorek (Piotrów) ;                                         
kl. III:
1. Amelia Maciejewska (Brudzew),
2. Wiktoria Wąsiewicz (Janków Pierwszy),
3. Wojciech Janas (Blizanów),
4. Kinga Matuszczak (Piotrów);           
W konkursie wzięło udział 14 uczniów z 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Blizanów. Za organizację i przebieg konkursu odpowiadały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, książki i drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez: GBP Blizanów, GOK Blizanów i naszą szkołę. Najlepsi recytatorzy z klas I-III zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu, który odbędzie się 6 czerwca w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !   
                                                                                          Maria Marciniak


Wersja do druku
Gminne zawody w piłkę plażową

plazowa2f.jpg15.05.18 odbyły się gminne zawody w piłkę plażową chłopców na szkolnym boisku w Blizanowie.  Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Ratajczyk,Krystian Rutkowski, Norbert Nowicki, Łukasz Grala. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt. Turniej rozgrywany był na dobrym, wyrównanym poziomie. Zacięta gra trwała do samego końca. Obie drużyny z stanęły na podium.
Norbert i Łukasz zajęli 3 miejsce. Mateusz i Krystian zajęli 1 miejsce i będą reprezentować naszą szkołę podczas rozgrywek powiatowych, które odbędą się w tym samym miejscu 22.05.17r.
Szkoła w Blizanowie ufundowała nagrody oraz zorganizowała poczęstunek, z którego każdy chętnie skorzystał.  
Życzymy kolejnych sukcesów naszym zawodnikom i trenerowi panu Robertowi Gorzelańczykowi !   

                                                                               Katarzyna Kosmowska


Wersja do druku
PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ - STAWISZYN 2018

stawiszyn5a.jpgDnia 15 maja 2018r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie odbył się Międzygminny Przegląd Piosenki Dziecięcej „Wesołe Nutki”. Nasze przedszkole reprezentowały Nadia Marciniak i Aleksandra Rybarczyk, które pod opieką wychowawczyni, pani Sylwii Bącler,  przygotowały występ do piosenki „Zostań moją przyjaciółką”.  Klasy I- III reprezentowały uczennice klasy drugiej- Zofia Ignaczak, Wiktoria Cholewa oraz Wiktoria Czaplicka, które przygotowały swoje występy do piosenek „Pół kroku stąd”,  „Kaktus” oraz „Tamta dziewczyna” pod okiem wychowawczyni, pani Danuty Kubiak. Podczas trwania Przeglądu widocznabyła elegancja i trema, a także szczery uśmiech oraz prawdziwa radość śpiewania.  Dziewczynki zaśpiewały pięknie, a wspaniała publiczność nie żałowała braw, dodając wokalistom odwagi. Wszyscy uczestnicy otrzymali Złote Mikrofony oraz drobne upominki. Po emocjach konkursowych na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek. Dzięki takim Przeglądom dzieci już od najmłodszych lat rozwijają wrażliwość muzyczną i nabierają pewności siebie, co na pewno zaowocuje w przyszłości. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!                                                                                                           Sylwia Bącler 


Wersja do druku
Tydzień bibliotek-kto czyta,nie błądzi.

biblio3f.jpgW poniedziałek 14 maja uczniowie kl.IV b wraz z Paniami Dorotą Litwą i Anną Latańską, odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Blizanowie. Poruszeni plakatem tygodnia bibliotek, rozwiązywali zagadkę: dlaczego artyści cyrkowi mogą wisieć na włosach? W poszukiwaniu książek dla czwartoklasistów, najwięcej czasu zostało poświęcone książkom o emocjach, przede wszystkim z serii HUMORKI, żeby wyleczyć naburmuszonych dąsaczy czy przechwalaków. Zainteresowani futbolem, survivalem, zwierzętami, przygodami, baśnią, dowiedzieli się, że w bibliotece znajdą coś dla siebie. Uczniowie oraz opiekunowie, serdecznie dziękują Pani dyrektor Paulinie Wróblewskiej oraz Pani Krystynie Gronowskiej-bibliotekarce GBP.
                                                                                                                 Dorota Litwa


Wersja do druku
Jedno miejsce-wiele atrakcji

wycieczka4b.jpg10 maja,pod opieką Pań Doroty Litwy i Anny Latańskiej,klasa IV b wyjechała do Centrum Edukacji i Rozrywki Mikroskala w Koninie. Niezwykłość tego miejsca polega na wystawie makiet przedstawiających różne WYDARZENIA.Tematyka makiet obejmuje historię, zjawiska przyrodnicze oraz film. Atrakcyjność zwiększają interaktywne makiety kolejowe oraz kulkowe tsunami z tysiącami szklanych kulek, które uruchamiają dzieci. Oprócz zwiedzania, uczniowie wzięli udział w warsztatach -,,Kreatywna kostka'', budowali z klocków MELI, wspaniale bawili się w mini dyskotece oraz w kinder fun. Niesamowitym i pełnym wrażeń przeżyciem okazał się seans filmowy w kinie 6D. Po opuszczeniu Mikroskali, uczniowie udali się na spacer do parku, w którym mieści się MINI ZOO, siłownia zewnętrzna, plac zabaw oraz ścieżka edukacyjna.Tam podziwiali wiele gatunków zwierząt i ptaków. Po spacerze zjedli posiłek w McDonald's. Pełni wrażeń i w znakomitych humorach wszyscy wrócili do swoich domów.
 
 
 
                                                                                                               Dorota LitwaWersja do druku
Idź do strony  1 2 [3] 4 ... 137 138 139