Festyn zawodoznawczy

festyn1aa.jpg25 maja 2018 roku w Zespole Szkół w Jankowie Pierwszym po raz kolejny odbył się Festyn Zawodoznawczy pod hasłem: „Pomyślmy o przyszłości”. Uczestnikami tego spotkania byli uczniowie klas siódmych wraz z wychowawcami z wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Blizanów:  z Blizanowa,  Jankowa Pierwszego, Piotrowa oraz Rychnowa. Tematem przewodnim była przyszłość,  w szczególności ta zawodowa.  Wiele uwagi poświęciliśmy tematowi motywacji, determinacji w dążeniu do celu oraz wytrwałości jako czynników warunkujących bycie skutecznym w życiu.  Uczestnicy w trakcie spotkania obejrzeli dwa filmy : ”7 nawyków skutecznego działania”- w którym wskazano strategie prowadzące do bycia skutecznym i osiągania zaplanowanych celów oraz „Pyongczang-  nieudany start Polaków”, na którym pokazane były postawy polskich sportowców i ich determinacja w dążeniu do celu podczas zimowej olimpiady w Pyongczang. 


Wersja do druku
WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

niemiecki.jpg19 maja uczennica kl. VI Klaudia Michalak reprezentowała naszą szkołę w VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania „Lesen gehen …”. Konkurs odbył się w Bibliotece Filologicznej NOVUM  UAM w Poznaniu. Klaudia zaprezentowała wiersze pt. „ Rumpumpels Geburtstag” Paula Dehmel oraz „Dann und wann”. Jurorzy oceniali prezentację  utworów pod względem płynności czytania, wymowy, intonacji oraz interpretacji. W konkursie wzięło udział ponad 50 uczniów z 32 szkół województwa wielkopolskiego. Konkurencja była duża, poziom konkursu wysoki, ale atmosfera  niezwykle ciepła i przyjazna.  Klaudia wspaniale przedstawiła swoje wiersze i za oryginalną prezentację utworów została doceniona przez jury zdobywając WYRÓŻNIENIE. Udział w konkursie wzbudza zainteresowanie literaturą niemieckiego obszaru językowego oraz uwrażliwia na piękno języka literackiego. Gratulujemy  życzymy dalszych sukcesów! 
                                                                                      Marlena Witczak


Wersja do druku
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III

recytatorski.jpg22 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla kl. I-III pod patronatem Wójta Gminy Blizanów – Sławomira Musioła. Zdaniem jury (Joanna Włodarczyk – kierownik Ref. Oświaty UG Blizanów, Paulina Wróblewska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie, Beata Sadowska – instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie, Kinga Richart – konsultant WSiP) najlepiej wypadli:  
kl. I:
1. Julian Janas  (Brudzew),
2. Martyna Grala (Janków Pierwszy),                         
3. Miłosz Jusza (Piotrów),
4. Martyna Wawrzyniak (Blizanów),                             
5. Julia Marcinkowska (Rychnów);       
kl. II:
1. Szymon Bącler (Janków Pierwszy),
2. Anna Olszewska (Brudzew),               
3. Zofia Szafrańska (Rychnów),
4. Jakub Tanaś (Blizanów),
5.Luiza Cichorek (Piotrów) ;                                         
kl. III:
1. Amelia Maciejewska (Brudzew),
2. Wiktoria Wąsiewicz (Janków Pierwszy),
3. Wojciech Janas (Blizanów),
4. Kinga Matuszczak (Piotrów);           
W konkursie wzięło udział 14 uczniów z 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Blizanów. Za organizację i przebieg konkursu odpowiadały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, książki i drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez: GBP Blizanów, GOK Blizanów i naszą szkołę. Najlepsi recytatorzy z klas I-III zakwalifikowali się do etapu powiatowego konkursu, który odbędzie się 6 czerwca w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !   
                                                                                          Maria Marciniak


Wersja do druku
Gminne zawody w piłkę plażową

plazowa2f.jpg15.05.18 odbyły się gminne zawody w piłkę plażową chłopców na szkolnym boisku w Blizanowie.  Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Ratajczyk,Krystian Rutkowski, Norbert Nowicki, Łukasz Grala. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt. Turniej rozgrywany był na dobrym, wyrównanym poziomie. Zacięta gra trwała do samego końca. Obie drużyny z stanęły na podium.
Norbert i Łukasz zajęli 3 miejsce. Mateusz i Krystian zajęli 1 miejsce i będą reprezentować naszą szkołę podczas rozgrywek powiatowych, które odbędą się w tym samym miejscu 22.05.17r.
Szkoła w Blizanowie ufundowała nagrody oraz zorganizowała poczęstunek, z którego każdy chętnie skorzystał.  
Życzymy kolejnych sukcesów naszym zawodnikom i trenerowi panu Robertowi Gorzelańczykowi !   

                                                                               Katarzyna Kosmowska


Wersja do druku
PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ - STAWISZYN 2018

stawiszyn5a.jpgDnia 15 maja 2018r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Pola w Stawiszynie odbył się Międzygminny Przegląd Piosenki Dziecięcej „Wesołe Nutki”. Nasze przedszkole reprezentowały Nadia Marciniak i Aleksandra Rybarczyk, które pod opieką wychowawczyni, pani Sylwii Bącler,  przygotowały występ do piosenki „Zostań moją przyjaciółką”.  Klasy I- III reprezentowały uczennice klasy drugiej- Zofia Ignaczak, Wiktoria Cholewa oraz Wiktoria Czaplicka, które przygotowały swoje występy do piosenek „Pół kroku stąd”,  „Kaktus” oraz „Tamta dziewczyna” pod okiem wychowawczyni, pani Danuty Kubiak. Podczas trwania Przeglądu widocznabyła elegancja i trema, a także szczery uśmiech oraz prawdziwa radość śpiewania.  Dziewczynki zaśpiewały pięknie, a wspaniała publiczność nie żałowała braw, dodając wokalistom odwagi. Wszyscy uczestnicy otrzymali Złote Mikrofony oraz drobne upominki. Po emocjach konkursowych na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek. Dzięki takim Przeglądom dzieci już od najmłodszych lat rozwijają wrażliwość muzyczną i nabierają pewności siebie, co na pewno zaowocuje w przyszłości. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!                                                                                                           Sylwia Bącler 


Wersja do druku
Idź do strony  1 2 [3] 4 ... 137 138 139