Mały wielki człowiek

wielki5.jpg22 lutego 2017r. w naszej bibliotece uczniowie klasy IIIa i delegacja kl V spotkali się z Frankiem i jego mamą panią Anną Trzęsowską. Spotkanie zorganizowała pani Paulina Wróblewska - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie. Nasz nowy kolega, choć ma dopiero 6 lat, jest „wielki”. Już teraz wie, że chciałby być lekarzem, podróżować po świecie i bywać na koncertach - na jednym z nich spotkał się z Zenkiem Martyniukiem. Wspólnie z mamą opowiadali o codziennych zmaganiach z chorobą: smutkach  i  radościach. Franek przeczytał fragment książki  "Duże sprawy w małych głowach", która w prosty, niemal dziecięcy a zarazem mądry sposób, przekazuje wiedzę na temat różnych niepełnosprawności. Następnie uczestnicy spotkania wymieniali się uwagami o zajęciach szkolnych, grach, ulubionych bohaterach, książkach a nawet kolorach. Uczniowie przygotowali dla Franka piękne prezenty, które własnoręcznie wykonali. Było bardzo wzruszająco – niejednemu pojawiły się łzy w oczach, były rozmowy i, co najważniejsze, dzieci, które po wizycie wróciły do biblioteki, żeby wypożyczyć książkę Franusia. Goście zwiedzili  również szkołę i na chwilę zatrzymywali się w salach, żeby porozmawiać z przedszkolakami. Spotkanie z nowym kolegą i jego mamą było wspaniałą lekcją życia. Dziękujemy. 


Wersja do druku
Lekcja otwarta języka polskiego

lekcja5.jpg21 lutego 2017 r. odbyła się lekcja otwarta z języka polskiego w klasie IV. Wzięli w niej udział Rodzice uczniów, a temat brzmiał: Czy łatwo jest kochać, akceptować i wymagać? – na podstawie tekstu Anny Czerwińskiej – Rydel „Tajemnica Matyldy”. Uczniowie opowiadali tekst przeczytany w domu. Następnie wypowiadali się na temat tego, co cenią u dorosłych. Wyszukiwali też informacji o bohaterach, wyciągali wnioski, na podstawie których uzupełnili tabelkę. Na podstawie tekstu potrafili powiedzieć kto bardziej zna Matyldę – jej mama czy nauczycielka i dlaczego. Ciekawym i bardzo miłym momentem lekcji była współpraca Rodziców i dzieci podczas pracy w grupach, która polegała na uzupełnianiu schematów. Dzieci przygotowywały również rady do poradnika „Jak zrozumieć swoje dziecko”. Na zakończenie lekcji przyszedł czas na zabawę – uczniowie przedstawiali scenki pokazujące jak mogła wyglądać rozmowa nauczycielki z mamą dziewczynki. Wszystkie dzieci poradziły sobie z zadaniami, a Rodzice byli pod wielkim wrażeniem ich pomysłowości i zaangażowania.  Nauczyciel poprosił Rodziców o wypełnienie ankiety ewaluacyjnej, której celem jest uzyskanie informacji służącej planowaniu dalszej pracy z klasą IV. Nauczyciel języka polskiego serdecznie dziękuje Rodzicom za przybycie, miłą atmosferę oraz angażowanie się w przebieg lekcji. 


Wersja do druku
Sposób na szkolną nudę - aktywna przerwa.

aktywna1.jpgW naszej szkole wprowadziliśmy nowy zwyczaj. W każdy piątek na długiej przerwie wszyscy uczniowie spotykają się na sali gimnastycznej i spędzają ją aktywnie. W tym tygodniu starsi uczniowie uczyli młodszych kolegów tańczyć popularną „belgijkę”.   Następnie wszyscy wspólnie ją zatańczyli. Śmiechom nie było końca. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i już planują jak spędzą kolejną piątkową długą przerwę. 


Wersja do druku
WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE.

bal1a.jpgBal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.  17  lutego 2017 r. w naszym przedszkolu w grupie 4-latków odbył się bal, podczas którego nasi milusińscy mieli możliwość wspólnego potańczenia i pośpiewania. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślne stroje. Dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. W trakcie karnawałowych zabaw można było posilić się słodką przekąską i napić się soczku, jak również zrobić pamiątkową fotografię. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości dzieciom, a to było głównym celem tego balu.


Wersja do druku
Mistrzowie w Minipiłce Siatkowej

minipilka1.jpgDnia 16.02.2017r. odbył się Turniej Minipiłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Gospodarzem zawodów był Zespół Szkół  w Blizanowie.  Do rywalizacji przystąpiły tylko po dwie drużyny z gminy - uczniowie z Jankowa i Blizanowa.  Mała liczba startujących drużyn  nie rzutowała jednak na poziom zawodów, przeciwnie.  Uczniowie reprezentowali wysoki poziom umiejętności, czego dowodem jest wynik.  Zarówno chłopcy jak i dziewczęta z Jankowa wygrali mecze w niezwykle emocjonującej walce, w tzw. tie break-u. Dziewczęta i chłopcy awansowali do rozgrywek na szczeblu powiatowym, które odbędą się 23.02.2017r. (chłopcy) oraz 02.03.2017r. (dziewczynki).
Naszym sportowcom życzymy powodzenia! 


Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 105 106 107