Wycieczka do lasu

  brudzew.jpg    Uczniowie klas drugich i trzeciej wybrali się na wycieczkę do lasu w Brudzewie. Wiele radości sprawiły  wszystkim  wędrówki po leśnych ścieżkach. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę oraz gromadziły do koszyków dary lasu, które po powrocie do szkoły umieściły w kąciku przyrody. Dodatkową atrakcją były pieczone kiełbaski, sponsorowane przez Państwa Nowackich z Brudzewa.


Wersja do druku
Kolor żółty - Pożegnanie Lata w Przedszkolu

       
zolty1.jpg

"Tę barwę ma Słońce gorące i mlecze, co rosną na łące.
 I jeszcze podpowiem na uszko, przyjrzyj się kaczuszkom..."

W naszym przedszkolu żegnaliśmy lato i z tej oto okazji w najmłodszej grupie przedszkolnej 3-latków "królował" kolor żółty. Mamusie naszych maluszków postarały się, aby tego dnia każdy przedszkolak miał na sobie coś w odcieniu tego koloru.


Wersja do druku
Wizyta Pani Stomatolog

zeby.jpg       "Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda..."- słowa tej piosenki znane są nam wszystkim doskonale. Codziennie dbamy o swoje ząbki, dokładnie czyszcząc je i regularnie odwiedzając stomatologa. Tym razem mieliśmy okazję gościć Panią stomatolog w naszym przedszkolu.


Wersja do druku
Dzień Przedszkolaka

dzienprzedszkolaka6.jpg
       Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest 20 września. Święto zostało ustanowione przez Sejm by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Obchody święta w naszym przedszkolu odbyły się już po raz czwarty. Dzieci odśpiewały tego dnia Hymn przedszkolny i wykonały piękne prace plastyczne oraz pięknie pomalowane balony. Dodatkową atrakcją w grupie "Pszczółek" okazało się malowanie twarzy, co wywołalo sporo uśmiechu wśród przedszkolaków.


Wersja do druku
Wielkopolski Festiwal Rzemiosła

     pleszew1.jpgW dniu 18 września 2015r. gimnazjaliści klasy drugiej i trzeciej naszej szkoły uczestniczyli w III Wielkopolskim Festiwalu Rzemiosła w Pleszewie. Celem tego przedsięwzięcia było promowanie zawodow rzemieślniczych i usługowych. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać zawody od strony praktycznej. Mogli bliżej przyjrzeć się takim profesjom jak: fryzjer, dekarz, cieśla, elektryk, krawiec, piekarz, florysta, zdun, kowal. Była to okazja do skonfrontowania swoich planów edukacyjno-zawodowych z wymaganiami w zawodach.Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 72 73 74