Zebranie z Rodzicami

wywiadowka.jpgW dniu 25 maja 2017 r. o godz.16:30 na sali gimnastycznej odbędzie się wywiadówka poprzedzona częścią artystyczną i prezentacją talentów uczniów naszej szkoły.      
Serdecznie zapraszamy.


Wersja do druku
Z wizytą w Książnicy Pedagogicznej

biblio1e.jpg18 maja 2017 r. uczniowie klasy III gimnazjum odwiedzili Książnicę Pedagogiczną             im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu. Zostali oprowadzeni po  wypożyczalni i czytelni.  Dowiedzieli się kto ma prawo korzystania z biblioteki i jakie usługi oferuje wypożyczalnia. Poznali zakres tematyczny zbiorów np. pedagogika, metodyka nauczania, klasyka literatury pięknej. Obejrzeli też prezentację na temat korzystania z katalogów on-line i przy pomocy pracownika biblioteki próbowali znaleźć wybrane przez siebie książki i czasopisma.   Uczniowie wiedzą teraz, że dzięki takim katalogom istnieje możliwość zamawiania, rezerwowania i sprawdzenia stanu konta nawet z domowego komputera. Wiedzą też, że biblioteka realizuje indywidualne zamówienia osób, które nie znalazły potrzebnych książek lub czasopism w kaliskich bibliotekach, jak i zamówienia z innych bibliotek dotyczące posiadanych przez Książnicę dokumentów bibliotecznych. Zyskali informację na temat zbiorów specjalnych. Wiedzą, że biblioteka posiada:
· zbiory multimedialne na płytach CD i DVD (muzykę, filmy edukacyjne, obyczajowe, ekranizacje lektur szkolnych, książki do słuchania, multimedialne programy komputerowe) 
· kasety wideo będące częścią Powszechnej Wideoteki Edukacyjnej  
· płyty gramofonowe tworzące bogaty zbiór muzyki poważnej i rozrywkowej 
· współczesne mapy i plany miast, atlasy 
· dokumenty życia społecznego (m.in. afisze, informatory, kalendarze, plakaty, ogłoszenia, programy imprez, ulotki, zaproszenia) 
· starodruki, rękopisy, fotografie, mikrofilmy, przeźrocza, grafikę, kartografię (mapy z XIX oraz początków XX w.), udostępniane jedynie do celów naukowych i wystawienniczych. 
Była to bardzo ciekawa lekcja biblioteczna i na pewno dzięki niej wielu uczniów naszej szkoły skorzysta z jej usług na dalszych etapach kształcenia. Dziękujemy pracownikom biblioteki za poświęcony czas i cenne informacje.   


Wersja do druku
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ,,Świat przyszłości – świat fantazji”

czytelniczy1c.jpg12 maja w naszej szkole odbył się MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS   ,,Świat przyszłości – świat fantazji”. Data konkursu nie była przypadkowa, bowiem w dniach 8 – 15 maja 2017 r. odbywa się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek, którego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza. Konkurs w szkole zorganizowały panie bibliotekarki Mariola Fengier i Agnieszka Szczepińska we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Blizanowie i Książnicą Pedagogiczną w Kaliszu.

W konkursie wzięło udział 12 gimnazjalistów ze szkół w Blizanowie, Piotrowie  i naszej. Wszyscy uczestnicy wykazali się świetną znajomością książek „Czerwona Królowa”, „Więzień labiryntu”  i „Igrzyska śmierci”, wiedzą o autorach i gatunku literackiego, jakim jest dystopia.

Książki do konkursu zostały wybrane na podstawie przeprowadzonej sondy, dotyczącej czytelnictwa wśród młodzieży. Każda z książek porusza ważny problem, związany z dzisiejszym życiem:  przyjaźnią, poświęceniem się dla dobra innych, tolerancji i bardzo ważny szczegół – zachować świat przed zniszczeniem i zachować godność w ekstremalnych sytuacjach. 


Wersja do druku
Gminne Zawody w Piłkę Plażową

pilkaplazowa.jpg12.05.17r odbyły się gminne zawody w piłkę plażową dziewcząt i chłopców na szkolnym boisku w Blizanowie.  Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Ratajczyk, Patryk Michalak, Krystian Rutkowski, Zofia Wcisłek, Karolina Dobrowolska.
Po zaciętej walce z drużyną szkoły w Blizanowie, nasi chłopcy zajęli I miejsce - z wynikiem 2:0 w setach.
Dziewczyny natomiast zajęły III miejsce.
Szkoła w Blizanowie ufundowała nagrody oraz zorganizowała poczęstunek, z którego każdy chętnie skorzystał. Zawody powiatowe chłopców odbędą się w tym samym miejscu 25.05.17r.
                                                                                     Życzymy kolejnych sukcesów!


Wersja do druku
Gminne Biegi Przełajowe 2017

piskory1.jpgDnia 5 maja 2017r., odbyły się Gminne Biegi Przełajowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorami imprezy byli: Zespół Szkół w Blizanowie przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie i Zarządu Gminnego Szkolnego Związku Sportowego w Blizanowie. Do rywalizacji przystąpiło ogółem 205 uczniów. Zawody rozegrano w trzech grupach wiekowych: klasy najmłodsze „0”, I-III, klasy IV-VI i gimnazjum. O miejscu na podium w poszczególnych grupach wiekowych decydowały indywidualne wyniki wszystkich zawodników. Natomiast indywidualne sukcesy uczniów nagradzane były medalami i dyplomami. Więcej informacji na stronie gminy: http://blizanow.ug.gov.pl/index.php?id=1717 


Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 112 113 114