Chętnie i dużo czytamy, wielką wyobraźnię mamy…

czytelniczy2.jpg30 listopada odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego  pod hasłem  „Chętnie i dużo czytamy, wielką wyobraźnię mamy… „   na plakat promujący Bibliotekę i Czytelnictwo. Wpłynęło 45 prac wykonanych różnymi technikami – od rysunku po kolaże. Wiele było wzbogaconych ciekawymi cytatami lub fragmentami wierszy o książkach i bibliotekach. Prace oceniała komisja  w składzie: nauczyciel bibliotekarz – Agnieszka Szczepińska, wicedyrektor szkoły – Urszula Janczar oraz uczennica, Klaudia Sądkiewicz.

Laureatami konkursu zostali:      
Klasy I – III –    Kacper Latański                           
                               Damian Błaszczyk
                          
                               Mateusz Śpiewak
 
Wyróżnienie:      Konrad Raczyk


Wszyscy nagrodzeni są uczniami klasy III B      
Klasy IV – VI   -  Weronika Wódka
(klasa V)      
Gimnazjum -     Kinga Wychorska
(klasa I)       
Głównym celem konkursu było stworzenie plakatu, który zainspiruje do czytania książek i będzie zaproszeniem do częstych wizyt w bibliotece szkolnej. 


Wersja do druku
Cudze chwalicie, a swoje poznajcie …

blizejdomu3.jpg          Uczennice klasy IIIa , Julka Skorupa i Marta Witczak, odniosły duży sukces zajmując drugie miejsce w konkursie regionalnym „Atrakcje Wielkopolski”. Ich praca plastyczna, wykonana techniką kolażu, przedstawiała blizanowski kościół . W nagrodę pod opieką p. Marii Marciniak 14 listopada wyjechały na wycieczkę po regionie, ufundowaną przez organizatora konkursu. Poznały między innymi tajemnicę pałacu w Dobrzycy i odwiedziły jarociński Spichlerz Polskiego Rocka. To nie koniec atrakcji. Młode artystki  28 listopada  na  podsumowaniu projektu „Bliżej domu” w ODN w Kaliszu, odebrały kolejne nagrody.  Były to nagrody książkowe. Brawo dziewczyny! 


Wersja do druku
PLANOWANIE KARIERY ZAWODOWEJ

doradca1.jpg21 listopada 2016r. uczniowie klasy trzeciej gimnazjum spotkali się z  p. Joanną Lizut z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 1 w Kaliszu, która przeprowadziła zajęcia na temat planowania kariery zawodowej. Prowadząca mówiła o tym, co trzeba brać pod uwagę zastanawiając się nad kolejnym etapem edukacyjnym. Uświadamiała uczniom, że kluczem do podjęcia decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej i zawodu jest poznanie samego siebie tzn. swoich zainteresowań, talentów, cech charakteru, itp. Uczniowie pracowali w grupach, a ich zadaniem było napisanie ile lat trwa nauka w liceach, technikach i szkołach zawodowych, a także, po których szkołach jest zawód, a po których powinno się kontynuować naukę i w jaki sposób. Rozwiązywali też testy, które dały im odpowiedzi na pytanie jakimi umiejętnościami powinni się kierować dokonując wyboru szkoły. Zachęcała ich także do korzystania z porad psychologów z Poradni. Gimnazjaliści okazali duże zainteresowanie tym tematem. Pokazali, że poważnie podchodzą do podjęcia decyzji o swojej dalszej drodze edukacyjno-zawodowej. 


Wersja do druku
Pasowanie Przedszkolaka 2016

pasowanie1b.jpgW dniu 18 listopada 2016 roku odbyło się Pasowania na Przedszkolaka. Jak co roku, tak i w tym, uroczystość ta jest jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym przedszkolu. Jest to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. W uroczystości, oprócz dzieci , wzięli udział także zaproszeni gości oraz rodzice. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem nauczycielek mgr Katarzynę Jendryke i mgr Agnieszkę Dogodę. Występując przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie przez nowo przyjęte dzieci przyrzeczenia oraz pasowanie ich przez Pana Dyrektora na prawdziwych przedszkolaków. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i słodki upominek oraz prezent w postaci książeczki z pięknymi kołysankami do snu. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy goście, rodzice oraz dzieci zostali zaproszeni na poczęstunek. Gratulujemy przedszkolakom i życzymy im owocnego oraz bogatego  w doświadczenia pobytu w naszym przedszkolu. 


Wersja do druku
Turniej w Gimnazjalnej Piłce Siatkowej Chłopców z okazji Narodowego Święta Niepodległości

meczlistopad1.jpg16 listopada 2016 r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się Turniej w Gimnazjalnej Piłce Siatkowej Chłopców. W rozgrywkach wzięły udział 4 drużyny: ze Stawiszyna, Blizanowa, Dębego oraz Jankowa Pierwszego. Szkołę reprezentowali: Bartosz Małyjasiak, Bartosz Rosiak, Mateusz Ratajczyk, Łukasz Grala, Norbert Nowicki, Krystian Rutkowski, Czarek Ruciński (kapitan drużyny), Patryk Michalak, Michał Antczak, Cezary Grabiński.
Mecze były bardzo zacięte, a gra zespołów na wysokim poziomie. Jednakże ktoś musiał zwyciężyć. Ostateczna klasyfikacja: 

I miejsce - Stawiszyn,
II miejsce -  Janków Pierwszy,
III miejsce - Blizanów,
IV miejsce - Dębe.
Trenerem naszej drużyny jest pan Robert Gorzelańczyk. 


Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 98 99 100