NASI CHŁOPCY W „PLAŻÓWCE”

       18 maja odbył się kolejny etap zawodów w Plażowej Piłce Siatkowej chłopców klas gimnazjalnych – etap powiatowy. W Nowym Karolewie do walki o miano „Mistrza Powiatu” przystąpiło 8 zespołów. Poziom turnieju był bardzo wyrównany. Nasi chłopcy dzielnie walczyli do samego końca i ostatecznie zajęli III miejsce, awansując do rozgrywek rejonowych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Skład naszej drużyny: Konrad Celer, Szymon Paprocki, Sebastian Pająk. Do zawodów przygotował chlopców nauczyciel wychowania fizycznego Robert Gorzelańczyk. 


Wersja do druku
ŚW. JAN PAWEŁ II ZAWSZE Z NAMI

      18 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski, upamiętniający potrójną rocznicę św. Jana Pawła II. Uroczysty spektakl „Sen w Wadowicach” - wywiad o życiu naszego Ojca Świętego, przygotowali uczniowie klasy VI i V pod kierunkiem nauczycielek: Doroty Litwy i Agnieszki Szczepińskiej. W postać św. Jana Pawła II wcielił się Paweł Ogórkiewicz (kl. III gimnazjum). Uczniowie z ogromnym przejęciem zaprezentowali wydarzenia z życia naszego Wielkiego Rodaka. 


Wersja do druku
POZNAJEMY HISTORIĘ NASZEGO NARODU

       14 maja gimnazjaliści mieli okazję pojechać na wycieczkę do obozu Auschwitz-Birkenau. Wyjazd odbył się z okazji 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej. Poprzedzony został lekcjami języka polskiego i historii, poświęconymi obozowi koncentracyjnemu. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Mariola Fengier, Arleta Janczak, Agnieszka Szczepińska i Dorota Litwa. Uczniowie mogli zobaczyć miejsce, które stało się synonimem Shoah, masowego mordu i upadku cywilizacyjnego.
Celem wycieczki było uświadomienie uczniom wymiaru ludzkiego okrucieństwa, poznanie zjawiska holocaustu na tle wydarzeń II wojny światowej i okupacji w Polsce. Gimnazjaliści byli między innymi w komorze gazowej, krematorium, na placu apelowym, przy Ścianie Śmierci, na miejscu egzekucji Rudolfa Hössa. Widzieli również sterty butów, okularów, toreb podróżnych, garnków, szczoteczek, protez itp. Wizyta w Muzeum była znakomitą formą kształtowania świadomości o prawie człowieka do życia i godnej śmierci. 


Wersja do druku
KSIĘGI, KSIĄŻKI I KSIĄŻECZKI

„Stoją książki w bibliotece, a w tych książkach cały świat...”
Lucyna Krzemieniecka 


       Czternastego maja bieżącego roku dzieci z grupy trzylatków wybrały się na pieszą wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie. Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z tego typu instytucją.
Maluszki dowiedziały się jak można zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Przedszkolaki mogły przejść między regałami, aby obejrzeć księgozbiór, który przeznaczony jest wyłącznie dla najmłodszych.


Wersja do druku
70 ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ

       W poniedziałek, 11 maja w naszej szkole obchodziliśmy siedemdziesiątą rocznicę zakończenia II wojny światowej, jednej z najokrutniejszych w dziejach ludzkości. Obchodom towarzyszyła uroczysta akademia pod hasłem: „Ocalamy od zapomnienia czas grozy i pogardy”. Przygotowali ją uczniowie klas gimnazjalnych pod kierunkiem nauczycielek: Marioli Fengier i Arlety Janczak. 


Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 67 68 69