W ODWIEDZINACH U ŻUBRÓW, KONI POLSKICH I DANIELI…

       Jesiennym przedpołudniem, 29 października tego roku,  wszystkie grupy przedszkolne wspólnie ze swoimi wychowawczyniami wybrały się do przepięknego parku gołuchowskiego, który jest największym parkiem krajobrazowym w Polsce. Podczas spaceru dzieci oglądały budki lęgowe dla ptaków, paśniki wypełnione sianem oraz liczne drewniane konstrukcje chroniące mrowiska przed uszkodzeniem. Największa atrakcja czekała na dzieci w pokazowej zagrodzie zwierząt, gdzie maluchy oglądały żubry, konie polskie oraz daniele.  


Wersja do druku
GMINNE ZAWODY W PIŁKĘ HALOWĄ CHŁOPCÓW W PIOTROWIE

       Zawody zostały rozegrane 22.10.2014 w Piotrowie. Każda z drużyn zagrała trzy mecze. Najlepszym strzelcem turnieju został uczeń naszej szkoły Mateusz Ratajczyk z VI klasy. Na wyróżnienie zasłużył także Bartek Małyjasiak, który w meczu naszej drużyny z Rychnowem strzelił cztery gole. Reprezentanci naszej szkoły wygrali cały turniej i jadą  dalej – na rozgrywki powiatowe.

Życzymy zatem dalszych sukcesów… 

Gminne zawody w pilke halowa - pazdziernik 2014 (2).jpg
Wersja do druku
VII POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI "GAŁĄZKA HELIOTROPU"

       17 października trójka gimnazjalistów Klaudia Ławińska, Magdalena Kliszewska i Paweł Ogórkiewicz wzięła udział  w VII powiatowym konkursie recytatorskim „Gałązka heliotropu”, zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu. Celem konkursu była popularyzacja twórczości poetów i pisarzy związanych z Kaliszem, rozwijanie własnych talentów, rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich.
Uczestnicy brali udział w czterech kategoriach :
- recytacja fragmentu  prozy,
- recytacja wiersza,
- recytacja tekstu poetyckiego lub fragmentu prozy napisanego przez siebie,
- piosenka poetycka.


Wersja do druku
PASOWANIE NA UCZNIA

       Dnia 17 października odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”. Pierwszoklasiści, pod kierunkiem swoich wychowawczyń – Anny Pacholewicz i Krystyny Openchowskiej, przygotowali część artystyczną, którą zaprezentowali przed swoimi rodzicami. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.
Wersja do druku
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

       13 października w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia, podziękowali za trud włożony w ich edukację i wychowanie oraz wręczyli słodkie upominki. Następnie grupa teatralna „Arlekin” pod kierunkiem Pani Anny Pacholewicz zaprezentowała kabaret pt. „Szkoła na wesoło”. Młodzi aktorzy w zabawny sposób ukazali szkolną rzeczywistość oraz przyznali wszystkim pracownikom honorowe tytuły i nagrody, które zostały przyjęte z dużym poczuciem humoru. Na koniec podziękowali piosenką za zaangażowanie i ofiarną pracę na rzecz rozwoju młodego pokolenia.


Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 55 56 57