Zespół Szkół w Jankowie Pierwszym: Aktualności


Uroczyste zakończenie roku szkolnego

koniecroku.jpgUroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22.06.2018 r.
o godz. 8:00 – Gimnazjum
i VII klasa SP
o godz. 10:00 Klasy I - VI SP


Dowozy w tym dniu:

7:20 kierunek: Łaszków, Biskupice, Brudzew, Korab
                            7:20 kierunek: Wyganki, Żerniki

                                   Odwozy około godziny 11:15 Wersja do druku
Noc w bibliotece

noc1c.jpgPo raz kolejny zorganizowana została „Noc w bibliotece” . Tym razem 13 uczennic spędziło wieczór i noc z 8 na 9 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Blizanowie pod opieką  polonistek i bibliotekarek Szkoły Podstawowej w Jankowie Pierwszym - Agnieszki Szczepińskiej i Renaty Bącler oraz Pauliny Wróblewskiej – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie i Krystyny Gronowskiej – bibliotekarki GBP w Blizanowie. Termin imprezy oczywiście nie był przypadkowy, związany był z czwartą ogólnopolską Nocą Bibliotek pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. W piątek o godzinie 18, po zostawieniu swoich rzeczy w bibliotece publicznej, dziewczęta przeszły do naszej szkoły. Tradycyjnie, wzięły udział w warsztatach plastycznych, które polegały na pomalowaniu kamieni z wykorzystaniem wzorów i motywów zdobniczych Puszczy Pyzdrskiej. Zabawa z farbami była świetna. Sztuka zdobnicza znalazła się też na twarzach uczestniczek. Potem było ciasto i przemarsz do szkoły w Blizanowie, gdzie już czekało 10 uczniów z klasy IV i VI pod opieką Magdaleny Wojnickiej i Zofii Szkiełka. Fontanna czekolady, napoje ( Impreza „Czekoladowa noc”) i wspólna praca nad plakatami dotyczącymi lektur, biblioteki i Polski szybko zintegrowały uczniów. Z żalem się wszyscy żegnali, ale na nasze uczestniczki Nocy czekały dalsze atrakcje - wieczorny spacer i pizza gigant. Po 23 rozpoczął się seans filmowy. Tym razem Centrum Edukacji Obywatelskiej przekazało wszystkim bibliotekom zarejestrowanym w Nocy Bibliotek 2018  link do pobrania filmu „Tarapaty”. Problemy rodzinne bohaterów ( samotność), poszukiwanie skarbu i rozpracowanie złodziejskiej szajki, tak pochłonęło uwagę dziewcząt, że nie miały ochoty później spać. Dzięki temu była okazja do poznania, przesłanej przez CEO książki do czytania „Nelly Rapp i białe damy”. Było to zgodne z życzeniami uczestniczek nocy, które na plakacie dotyczącym wymarzonej biblioteki umieściły książki o duchach. Zainicjowane opowieści o białych damach trwały jeszcze długo… Noc w Bibliotece była okazją do zapoznania się z nowościami czytelniczymi dla młodzieży. Wszyscy byli zadowoleni, świetnie się bawili i już oczekują na przyszłoroczne atrakcje w ramach kolejnej Nocy. 

                                                                                Agnieszka Szczepińska


Wersja do druku
Od baśni do fantasy

wswiecie2a.jpg7 czerwca w naszej szkole odbył się III MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS   ,,W świecie fantasy” dla uczniów klas VII  i gimnazjum z terenu gminy Blizanów. Uczestników obowiązywała znajomość trzech lektur: „Zaklinacz ognia”, „Wyspa Potępionych” i „Wiedźmin. Ostatnie życzenie”. Tytuły te zostały wybrane na podstawie przeprowadzonej sondy, dotyczącej czytelnictwa wśród młodzieży. Każda z książek porusza ważny problem, związany z dzisiejszym życiem:  przyjaźnią, poświęceniem się dla dobra innych, tolerancji i bardzo ważny szczegół –zachować godność w ekstremalnych sytuacjach. Konkurs składał się z dwóch odrębnych części: „CZYTAMY, BAWIMY SIĘ, WIĘC JESTEŚMY INNI”: cztery dwuosobowe zespoły miały za zadanie: rozwiązać krzyżówkę i rebus, kalambury, wykreślić imiona bohaterów lektur, ułożyć puzzle, uzupełnić plan Wyspy– nazwać miejsca lub przypisać do nich odpowiednie postacie oraz znaleźć  różnice między obrazkami.
 Zespołowo najlepiej wypadli: 
1.      Blizanów „A” (Katarzyna Czajczyńska, Jakub Korzeniewski),
2.      Blizanów „B” (Agata Gołza, Małgorzata Fladung),
3.      Janków Pierwszy (Kinga Wychorska, Marcin Marciniak),
4.      Piotrów (Marta Wiśniewska, Julia Żórawicz)     


Wersja do druku
V GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

niemiecki1a.jpg5 czerwca odbył się V Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny  reprezentujące Gimnazjum  z Blizanowa, Piotrowa  i Jankowa Pierwszego.  Drużyna w składzie Wiktoria Bloch, Natalia Graczyk  i Aleksandra Kasza reprezentowała Gimnazjum  w Jankowie Pierwszym.  W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali indywidualnie test sprawdzający ogólną wiedzę o krajach niemieckojęzycznych. Tytuł „Mistrza Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych” zdobyła Josephine Biernacki z Gimnazjum w Piotrowie, a wyróżnienie Aleksandra Kasza z Gimnazjum  w Jankowie Pierwszym. W drugiej części konkursu rozegrano konkurencje zespołowe. Zadania miały różnorodną formę: losowanie pytań, wykreślanka, domino oraz teleturniej „Milionerzy”. Uczniowie świetnie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami, wykazali się dużą wiedzą  z zakresu geografii, historii i kultury państw niemieckojęzycznych. Wyniki końcowe dwóch drużyn były identyczne, więc konieczna okazała się dogrywka.  Zwycięzcami konkursu została drużyna z  Piotrowa (op. Dagmara Grugiel), drugie miejsce zajęła drużyna z Blizanowa (op. Paulina Krysiak), a na trzecim miejscu uplasowała  się drużyna gospodarzy (op. Marlena Witczak).  Fundatorami nagród byli: ZS w Jankowie Pierwszym, Gminny Ośrodek Kultury w Blizanowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Blizanowie oraz Goethe- Institut Warszawa, Wydawnictwo LektorKlett, Ambasada Szwajcarii, Konsulat Generalny RFN Wrocław, Ambasada Austrii, Deutsche Auslandsgesellschaft Lubeka. Zmaganiom uczestników konkursu przyglądali się zaproszeni goście: Paulina Wróblewska – dyrektor GBP w Blizanowie, Joanna Włodarczyk – kierownik Referatu Oświaty UG Blizanów, Stanisław Niklas – dyrektor GOK w Blizanowie. Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu serdecznie gratulujemy! 

                                                                                                        Marlena Witczak


Wersja do druku
DELI PARK ROSNÓWKO

park1.jpg7 czerwca 2018r. najstarsze grupy z naszego przedszkola, 5 i 6-latki wraz z opiekunami, wzięły udział w wycieczce autokarowej do Deli Parku w Rosnówku k/Poznania. Dzieci dzięki pomocy przewodnika obejrzały Park Miniatur, a w nim prehistoryczne zwierzęta, gigantyczne owady oraz mini zoo. Podziwiali również pola lawendowe oraz piękne kaskady. Ogromną frajdą dla naszych przedszkolaków było przejście po Podniebnej Wiosce. Przedszkolaki uczestniczyły również w warsztatach kulinarnych. Wypiekały na nich samodzielnie przygotowane bułeczki, które następnie zabrały ze sobą do domu. Uatrakcyjnieniem całej wycieczki były oczywiście zabawy na zamkach dmuchanych oraz na interaktywnym placu zabaw. Nasi podopieczni wrócili do domów nieco zmęczeni, ale na pewno bardzo zadowoleni.                                                                                                               Sylwia Bącler 


Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 137 138 139