WIEŚCI Z LASU

brudzew1a.jpg            9 listopada uczniowie I klasy pod opieką wychowawczyni Marii Marciniak wyjechali do lasu w Korabiu i tam uczestniczyli w akcji rozwieszania budek lęgowych dla ptaków, której patronuje starosta kaliski Krzysztof Nosal.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele starostwa, Nadleśnictwa Brudzew, Koła Łowieckiego „Wrzos” oraz rodziców. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej pogadanki , którą przeprowadził leśniczy - pan Henryk Małecki. Wyjaśnił dzieciom w jakim celu umieszcza się budki na drzewach, jakie ptaki w nich  zakładają gniazda i na jakiej wysokości najlepiej je zawiesić. Po umieszczeniu budek lęgowych na drzewach przez pracownika nadleśnictwa, dzieci leśnymi ścieżkami wybrały się poszukiwać oznak późnej jesieni. Na zakończenie spotkania wszyscy wspaniale bawili się przy ognisku jedząc pieczone kiełbaski. Ognisko i pieczone na nim smakołyki przygotowało koło łowieckie oraz rodzice. Wszystkim bardzo dziękujemy! Pierwszaki postanowiły jedną budkę umieścić na drzewie obok szkoły i prowadzić na co dzień obserwacje przyrodnicze.  


Wersja do druku
Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

niepodleglosc1a.jpgZ okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, klasa II gimnazjum pod opieką pań Arlety Janczak, Jolanty Kornaszewskiej i Agnieszki Szczepińskiej przygotowała i wystawiła w szkole inscenizację patriotyczną pod hasłem „Tym, którzy dali nam wolność…”. Następnie młodzież zaprezentowała ją  przed mszą św. w kościele parafialnym w Blizanowie, uświetniając gminne uroczystości. Była to wspaniała lekcja historii Polski, przypominająca wydarzenia ze 123 lat jej niewoli. Symboliczne elementy – dworek polski, żałoba kobiet, tragedia dzieci wrzesińskich, tworzenie legionów, wojna, głęboka wiara  „Rozdarcie i powstanie Polski” wywoływały dreszcze wśród widzów. Pieśni w wykonaniu szkolnego chóru pod opieką pani Maria Szczap podkreślały momenty radosne i tragiczne narodu polskiego w jego drodze do wolności. Nawet remont, akurat prowadzony w kościele, okazał się symboliczny – to radosny moment odbudowy miejsca i wiary.
W tym dniu delegacje młodzieży z opiekunem samorządu szkolnego panią Mariolą Fengier zapaliły znicze przed tablicą upamiętniający tragiczną śmierć aspiranta Policji Państwowej Stanisława Wojdy, a przedstawiciele samorządu szkolnego wraz z dyrektorem złożyli wiązankę kwiatów pod Obeliskiem w Blizanowie.  


Wersja do druku
Stop WZW A

wzw2.jpgW dniach 2 i 3 listopada w naszej szkole w klasach I – III odbyła się akcja „Stop WZW A”.
Pani Ewa Nawrocka we współpracy z pielęgniarką szkolną Panią Krystyną Mądrzak przygotowały dla uczniów klas I-III warsztaty dotyczące Wirusowemu Zapaleniu Wątroby typu A.  Dzieci dowiedziały się co to jest WZW A (żółtaczka pokarmowa). Zapoznały się z przyczynami jej powstawania oraz jej objawami.  Następnie uczniowie poznali zasady w jaki sposób zapobiegać zarażeniu się wirusem WZW A:Pamiętaj!
- przestrzegaj zasad higieny osobistej (myj ręce przed każdym posiłkiem i po wyjściu z toalety);

- przestrzegaj zasad higieny, także podczas przygotowywania posiłków;

- spożywaj potrawy po obróbce termicznej (gotowane, pieczone, smażone). Dokładnie myj owoce i warzywa przed spożyciem. Unikaj zwłaszcza niegotowanego mięsa oraz skorupiaków oraz kupowania żywności na ulicznych straganach;

- pij wyłącznie butelkowaną lub przegotowaną wodę (zwłaszcza podczas pobytu za granicą);

- chroń jedzenie przed owadami;  

Uczniowie obejrzeli prezentację „ Czy zawsze dobrze myjemy ręce?” a następnie zapoznali się z techniką prawidłowego mycia rąk. Pielęgniarka szkolna rozdała dzieciom ulotki na temat WZW A z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Następnie uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali prace plastyczne dotyczące zapobiegania WZW A. Prace te zostały wywieszone na korytarzu szkolnym. 


Wersja do druku
Kibicowaliśmy ultramaratończykom

supermaraton1c.jpg4 listopada 2017r. odbyła się kolejna edycja Supermaratonu Kalisia, podczas którego biegacze rywalizowali ze sobą na dystansach 55 km, 70 km, 85 km oraz 100 km. Pracownicy i uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w organizację biegu i  pełnili dyżury w punkcie odświeżania w Szkole Filialnej w Brudzewie. Wielu zawodników wyraziło podziękowanie za miłą atmosferę, ciepły posiłek, napój. Niektórzy wręcz twierdzili, że pomagamy im dobiec do mety. Obiecywali, że za rok znowu przyjadą. Wszystkim zawodnikom biorącym udział w biegu serdecznie gratulujemy! 


Wersja do druku
Pomarańczowy Dzień w Przedszkolu

pomaranczowy1.jpg2 listopada 2017r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Pomarańczowy Dzień". W tym dniu wszystkie przedszkolaki pojawiły się ubrane na pomarańczowo. Również i atrakcje były pomarańczowe: dzieci wykonały bibułkowe marchewki, dynie z masy solnej oraz prawdziwą marchewkową surówkę. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, śpiewały pomarańczowe piosenki i tańczyły. 


Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 121 122 123