DZIEŃ BABCI I DZIADKA

       Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. W dniu 21 stycznia o godzinie 10 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek oraz różnorodny program artystyczny.  


Wersja do druku
PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW

       16 stycznia w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelników biblioteki uczniów dwóch klas pierwszych. Pierwszoklasiści wraz ze swoimi wychowawczyniami – panią Anną Pacholewicz (kl.Ia) i panią Krystyną Openchowską (kl.Ib), uczestniczyli w tematycznym przedstawieniu, przygotowanym przez grupę starszych koleżanek z klasy II gimnazjum. Najmłodsi uczniowie musieli m.in. odgadnąć na podstawie ilustracji tytuły bajek oraz poprawić błędne tytuły bardziej i mniej znanych książek. 


Wersja do druku
ZAWODY W PIŁKĘ SIATKOWĄ

       W dniu 16 stycznia w Zespole Szkół w Blizanowie odbyły się gminne zawody dziewcząt i chłopców szkół podstawowych w piłkę siatkową. Drużyna chłopców naszej szkoły wygrała wszystkie mecze, zajmując pierwsze miejsce i awansowała do zawodów powiatowych, natomiast drużyna dziewcząt zajęła miejsce trzecie. 


Wersja do druku
GMINNE ZAWODY W PIŁKĘ RĘCZNĄ

       13 stycznia w Zespole Szkół w Piotrowie odbyły się Gminne Zawody w Piłkę Ręczną Dziewcząt Gimnazjum. Nasza szkoła rywalizowała tylko z drużyną gospodarzy. Spotkanie obu drużyn wymagało dużego poświęcenia, dziewczyny bardzo się starały o każdą bramkę. Niestety, przeciwniczki okazały się trochę lepsze, trzeba dodać, że drużyna dziewcząt z Piotrowa jest mistrzem powiatu w piłce ręcznej. Mecz zakończył się z wynikiem 7:9. Ostatecznie dziewczyny zajęły II miejsce. Drużynę przygotowała do zawodów nauczycielka wychowania fizycznego - Elżbieta. Biesiada. 
Zajmując II miejsce dziewczyny awansowały do rozgrywek powiatowych, które odbędą się w dniu 20 stycznia, w Opatówku. Mamy nadzieję, że nasze piłkarki wrócą zadowolone i z dobrym miejscem. Życzymy powodzenia! 


Wersja do druku
„NASZA” GÓRA GROSZA

        Nasza szkoła wzięła udział w XV edycji ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Zebrane monety zostały przekazane Fundacji i będą przeznaczone na pomoc dzieciom, wychowującym się poza własną rodziną, przebywającym w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka. Organizacją akcji zajęli się uczniowie klasy I gimnazjum: Karolina Dobrowolska, Julia Wiatrowska, Cezary Ruciński i Michał Antczak pod opieką wychowawczyni - Marioli Fengier. Gimnazjaliści zbierali monety od 1 grosza do 5 złotych. Łączna kwota po przeliczeniu wyniosła 163,81 zł. Przeprowadzona zbiórka była lekcją empatii, zrozumienia i tolerancji. Wszystkim, którzy wsparli akcję charytatywną serdecznie dziękujemy! 


Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 60 61 62