KONKURS WIEDZY O SZTUCE

       27 kwietnia uczniowie klasy III Gimnazjum – Katarzyna Raczyk i Paweł Ogórkiewicz uczestniczyli w finale Rejonowego Konkursu Wiedzy o Sztuce w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań kulturą i sztuką. W tym roku, uczniowie biorący w nim udział, wzbogacili swoją wiedzę na temat założeń, twórców i zabytków epoki renesansu. Po przejściu dwóch pierwszych etapów (rozwiązaniu testów), uczestnicy losowali temat finałowej prezentacji. Tematem Kasi była „Mitologia w twórczości renesansu” natomiast Paweł przedstawił „Architekturę polską w renesansie”. Oboje wykazali bardzo dużą wiedzę i zaprezentowali się rewelacyjnie, niestety jury tym razem nie doceniło żadnego z nich. Otrzymali nagrody książkowe, a wiedza oraz zdobyte nowe doświadczenia na pewno zaprocentują w przyszłości. Gratulujemy!


Wersja do druku
DZIEŃ FLAGI

       W dniu 30 kwietnia przedszkolaki z grup: „Motylki” i „Pszczółki” wraz z nauczycielkami uroczyście obchodziły jedno z najmłodszych świąt państwowych, jakim jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Trzylatki ubrane w biało-czerwone bluzeczki wyrecytowały wierszyk Czesława Janczarskiego pt. Barwy ojczyste”:

 „POWIEWA FLAGA
GDY WIATR SIĘ ZERWIE.
A NA TEJ FLADZE
BIEL JEST I CZERWIEŃ.
CZERWIEŃ TO MIŁOŚĆ,
BIEL – SERCE CZYSTE.
PIĘKNE SĄ NASZE
BARWY OJCZYSTE.”  
Wersja do druku
AMATORZY, A JUŻ PROFESJONALIŚCI

      27 kwietnia nasi uczniowie Klaudia Ławińska i Paweł Ogórkiewicz uczestniczyli w XIV Rejonowych Prezentacjach Monodramów dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, które miały miejsce w III Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu. Celem prezentacji było stworzenie sytuacji, w której uczeń rozwija i zaspokaja swoje zainteresowania literaturą i teatrem oraz uzdolnienia recytatorskie. Wersja do druku
GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE

      Dnia 24 kwietnia, po kilkuletniej przerwie odbyły się Gminne Biegi Przełajowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół w Blizanowie. Patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Blizanów Sławomir Musioł oraz Gminny Ośrodek Kultury. Po raz pierwszy trasy biegowe wyznaczono w Piskorach. Do rywalizacji przystąpiło ogółem około 240 uczniów. Zawody rozegrano w trzech grupach wiekowych: klasy najmłodsze I-III, szkoła podstawowa i gimnazjum. O miejscu na podium w poszczególnych grupach wiekowych decydowały indywidualne wyniki wszystkich zawodników. Natomiast indywidualne sukcesy uczniów nagradzane były medalami i dyplomami. 


Wersja do druku
GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

       15 kwietnia odbył się w naszej szkole II GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH, zorganizowany przez nauczycielkę języka niemieckiego Marlenę Witczak. W konkursie uczestniczyły 3-osobowe drużyny, reprezentujące Gimnazjum z Blizanowa, Piotrowa i Jankowa Pierwszego. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie indywidualnie rozwiązywali pisemny test jednokrotnego wyboru z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Katarzyna Raczyk – uczennica naszego Gimnazjum uzyskała maksymalną ilość punktów i zdobyła I miejsce. 


Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 65 66 67