Wakacje 2015/2016

Znalezione obrazy dla zapytania wakacjeZ okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016 wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień  oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
                                                                                      Dyrekcja Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym


Wersja do druku
Wycieczka na Lubelszczyznę

wycieczka1.jpg W dniach 16-18 czerwca 2016r, klasa I gimnazjum pod opieką p. Katarzyny Gulskiej i p. Doroty Litwy, odbyła wycieczkę na Lubelszczyznę. Punktem docelowym tego wyjazdu był Kazimierz Dolny nad Wisłą, gdzie młodzież zwiedziła zabytki tego urokliwego miejsca.Między innymi ruiny zamku, wieżę strażniczą, Kościół Farny, Kościół NMP, Górę Trzech Krzyży, Muzeum Przyrodnicze, odbyła rejs statkiem po rzece Wiśle, z którego mogła podziwiać piękne krajobrazy tego terenu. Największą atrakcją tego miejsca okazało się wejście do ,,Wąwozu korzeniowego'', w którym można było zobaczyć ,,schodzące drzewa'' oraz pobyt w świecie rozrywki ,,Z fizyką za pan brat'', gdzie uczniowie obserwowali ruchome eksponaty, uczestniczyli w doświadczeniach oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek o prawach fizyki. Młodzież odwiedziła również Puławy-park Czartoryskich, Nałęczów-pijalnię wód mineralnych, palmiarnię. W drodze powrotnej zatrzymała się w  Czarnolesie, gdzie zwiedziła Muzeum Jana Kochanowskiego. Uczestnicy wycieczki pełni wrażeń i w znakomitych humorach wrócili do Jankowa Pierwszego i już czekają na kolejną ,,wyprawę''


Wersja do druku
Pływające dzieciaki

basen1.jpgOd dnia 8 kwietnia ruszył program nauki pływania „Pływające dzieciaki”. Program realizowany jest przy UKS LIDER w Zespole Szkół w Jankowie Pierwszym. Program skierowany jest do uczniów klasy V i VI. W sumie w nauce pływania uczestniczy 25 uczniów. Przewidzianych jest 10 lekcji, które realizowane są systematycznie raz w tygodniu (piątki) na basenie „PLANTY” w Pleszewie. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy nauki pływania.
Program  jest w formie powierzenia realizacji zadania publicznego przez Gminę Blizanów dla UKS LIDER przy Zespole Szkół w Jankowie Pierwszym, a głównym celem jest upowszechnianie kultury fizycznej poprzez szkolenie sportowe dzieci i młodzieży przez stowarzyszenia realizujące zadania z zakresu kultury fizycznej, upowszechnianie kultury fizycznej poprzez rozwój sportu szkolnego (nauka pływania) wśród dzieci i młodzieży. Środki na sfinansowanie projektu pochodzą głównie od Gminy Blizanów.
Program napisały, koordynują i sprawują opiekę nad uczniami, nauczycielki wychowania fizycznego pani Elżbieta Biesiada i pani Ewelina Grala. W piątek 17.06.2016r. odbyły się ostatnie zajęcia na basenie.


Wersja do druku
Junior Sport

junior2.jpg1 marca 2016r. w naszej szkole ruszył program „Junior Sport”.
Program ma na celu zwiększenie aktywności sportowej dzieci i młodzież. Skierowany jest do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej.„Junior Sport” Realizowany jest w 3 grupach tematycznych:
Blok 1 – zajęcia zawierające metodyczne podstawy upowszechniania lekkiej atletyki, gimnastyki i sportów walki, jako ćwiczenia kształtujące podstawowe cechy motoryczne: siłę, szybkość, zwinność, gibkość i wytrzymałość;
Blok 2 – gry i zabawy ruchowe oraz gry zespołowe m.in. piłka nożna, piłka ręczna, piła siatkowa, koszykówka, badminton;
Blok 3  - sporty charakterystyczne dla regionu, z lokalnymi tradycjami oraz sporty sezonowe.
W naszej szkole zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu, cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy chętnie w nich uczestniczą.


Wersja do druku
WYCIECZKA DO PARKU OWADÓW OLBRZYMICH

owady9.jpg 14 czerwca 2016r.  dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej 3- latków wraz z wychowawczynią i rodzicami udali się na wycieczkę do Parku Owadów Olbrzymich Piaski- Szczygliczka Ostrów Wlkp. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy  przywitani przez panią przewodnik, która oprowadziła nas po parku. W pierwszej części spaceru  przedszkolaki wysłuchały informacji  znajdujących się na tablicach dydaktycznych, które przedstawiały historię pszczelarstwa i życie pszczół. W domku pszczelarskim dzieci zobaczyły strój pszczelarza, podstawowe narzędzia pracy oraz współczesny ul w przekroju. Następnie zaczęliśmy zwiedzać  figury owadów wykonanych w skali od 75:1 do 300:1, będące wierną ich kopią. Spotkaliśmy m.in. owady pszczołowate, pajęczaki, motyle, chrząszcze, kleszcze. Po godzinnej przeprawie przez park wsiedliśmy do wesołej i kolorowej Eko Kolejki, która przewiozła dzieci po okolicy parku. Po godzinnej wyprawie  wróciliśmy do restauracji, aby zjeść pyszny obiad i nabrać sił do zabawy na pobliskim  placu zabaw. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do naszego przedszkola. Wycieczka ta dostarczyła 3- latkom wiele pozytywnych wrażeń, o których opowiadali jeszcze przez kilka kolejnych dni.


Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 92 93 94