Rekrutacja do Przedszkola rok szkolny 2018/2019

rekrutacja1.jpgZapisy do Przedszkola
15 luty 2018 - 30 marca 2018.
Więcej informacji w zakładce rekrutacja.


Wersja do druku
Przedszkolaki w sali zabaw

bajkoland1b.jpg19 marca 2018r.  dzieci z grup 4, 5 i 6 letnich uczestniczyły w wycieczce do Sali Zabaw "Hali Gali" w Kaliszu. Po dotarciu i zapoznaniu z zasadami, wszyscy wspólnie bawili się w basenie z kulkami, pokonywali tory przeszkód, zjeżdżali ze zjeżdżalni oraz wspinali po drabinkach. Po udanej zabawie dzieci zjadły słodką przekąskę i wypiły soczek. Zmęczone, ale całe i zdrowe i zadowolone wróciły do przedszkola. 
                                                                      Martyna Kałużna


Wersja do druku
Kibicujemy

mecz1c.jpg11.03.2018 po raz kolejny pojechaliśmy na mecz wielkopolskiej dumy - Lecha Poznań, który tym razem wystąpił  przeciwko klubowi piłkarskiemu Jagiellonia Białystok. Mecz był niezwykle pasjonujący. Lech Poznań pokazał , że stać go na wiele i zakończył spotkanie wynikiem 5:1. Moc emocji zapewnili nam również kibice z KKS Lech Poznań, którzy zaskakiwali niezwykłym przygotowaniem do wspierania swojej ukochanej drużyny. Oczywiście wyjazd nie mógł się obyć bez postoju w McDonald ’s, więc w drodze powrotnej wstąpiliśmy na ciepły posiłek. Emocje i wrażenia po ekscytującym meczu nie opadały do samego końca podróży. W autokarze było niezwykle gwarno i wesoło. Humor dopiero zaczął nas  opuszczać, kiedy zmęczeni i senni wędrowaliśmy do domów. Uczniom towarzyszyli: dyrektor szkoły, pan Kryspin Woliński, pani Katarzyna Gulska i panowie Robert Gorzelańczyk i Tobiasz Wojcieszak. Wszyscy znowu czekają na kolejny mecz i niezapomniane emocje. 

                                                                                                       Agnieszka Szczepińska


Wersja do druku
Spotkanie autorskie

spotkanie1b.jpg14 marca uczniowie klasy II gimnazjum po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim, które odbyło się w Zespole Szkół w Blizanowie. Organizatorem była pani Paulina Wróblewska,dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie. Tym razem młodzież spotkała się z pisarką - panią Anną Zgierun- Łaciną.Autorka, z wykształcenia genetyk i biolog molekularny, publikuje pod dwoma nazwiskami. Jako Anna Łacina pisze powieści obyczajowe dla młodzieży, m.in. Czynnik miłości, Kradzione róże, Telefony do przyjaciela, Miłość pod Psią Gwiazdą. Jako Anna Zgierun publikuje książki dla dzieci: Inwazja wirusów, Wielki Napad. Pisarka, posiłkując się prezentacją multimedialną, odczytywała fragmenty swoich powieści, opowiadała barwnie o ich bohaterach.Uczestnicy spotkania dowiedzieli się,np. dlaczego autorka wielu postaciom nadaje imiona, pochodzące ze świata roślin. Pani Anna Łacina wspomniała, że  kocha podróżować. Chętnie zagłębia się w tajemnice natury, kultur i języków a następnie niektórymi odkryciami dzieli się z czytelnikami w swoich książkach. Opowiadała również o tajnikach warsztatu pracy pisarza  ( a to ciekawe - tytuł książki wymyśla całkiem duża grupa ludzi). Wyjaśniła też, dlaczego swoje książki podpisuje różnymi nazwiskami. 


Wersja do druku
PO BILET DO PLASTYKA

plastyk3.jpgKlaudia Sądkiewicz z kl. III g została  laureatką tegorocznego konkursu o Bilet do Liceum Plastycznego – co jest równoznaczne z przyjęciem do I klasy Liceum Plastycznego w roku szkolnym 2018/2019 – bez konieczności przystępowania do egzaminów wstępnych. 13 marca 73 gimnazjalistów z całej południowej Wielkopolski walczyło o „bilet” do kaliskiego Liceum Plastycznego. W konkursie wybierane są trzy najlepsze prace, a ich autorzy dostają się do popularnego „Plastyka” bez egzaminów wstępnych. Martwa natura w kadrze - z tym tematem  zmierzyli się  młodzi artyści w tym roku. Klaudia poradziła sobie doskonale i w nowym roku szkolnym ma już pewne miejsce w Liceum Plastycznym. GRATULUJEMY!                                                                                                            
                                                                                                                     Maria Marciniak 


Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 130 131 132