Najlepsi z ortografii walczyli „O pióro Wójta”

   
  opioro6.jpg23 listopada po raz 15 zorganizowany został w naszej szkole Gminny Konkurs Ortograficzny „O pióro Wójta”. Uczestniczyło w nim jedenaścioro najlepszych z ortografii uczniów szkół podstawowych oraz dziewięcioro gimnazjalistów ze szkół z gminy Blizanów. Naszą szkołę reprezentowali:Szkoła podstawowa: Klaudia Michalak, Igor Kościelak i Klaudia Maciejewska. Gimnazjum: Julia Wiatrowska, Iza Włodkowska i Tamara Walczak. Tekst dyktanda, ułożony przez doradcę metodycznego języka polskiego panią Barbarę Nowak, zawierał wiele pułapek ortograficznych , typu: aleja Róż - Aleje Jerozolimskie, cis-mol - As-dur, „Józkowe czasopismo”. 


Wersja do druku
„Śpieszmy się kochać ludzi”

wieczorek1.jpg       17 listopada 2015r. w Zespole Szkół w Blizanowie miało miejsce coroczne poetyckie spotkanie pod hasłem: „Śpieszmy się kochać ludzi”. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści z Blizanowa, Jankowa Pierwszego oraz Piotrowa. Wieczorek był poświęcony osobie księdza Jana Twardowskiego.  Szkołę podstawową reprezentowali: Marcin Marciniak, Kamil Zajc i  Klaudia Michalak, która zajęła III miejsce.
Natomiast gimnazjum reprezentowały uczennice: Magdalena Kliszewska i Wiktoria Bloch, która również zajęła III miejsce. W jury zasiedli  p. Joanna Górska – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zbiersku, p. Paulina Wróblewska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie, p. Krystyna Gronowska – bibliotekarka GBP                 w Blizanowie, p. Beata Sadowska – instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Blizanowie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, ponieważ poziom recytacji, co podkreślali członkowie jury, był bardzo wysoki.


Wersja do druku
Powiatowy Turniej w Gimnazjalnej Piłce Siatkowej z okazji Dnia Niepodległości

siatka4.jpgDnia 13 listopada w naszej szkole odbył się po raz kolejny, Powiatowy Turniej w Gimnazjalnej Piłce Siatkowej z okazji Dnia Niepodległości. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny z powiatu kaliskiego. Nasi chłopcy walczyli do końca o każdy punkt i zajęli pierwsze miejsce. Drużynę do zawodów przygotował pan Robert Gorzelańczyk. Serdecznie Gratulujemy







Klasyfikacja końcowa:                                                              
I miejsce-  Janków Pierwszy                                                                                              
II miejsce- Russów                                                                                         
III miejsce-  Blizanów
IV miejsce- Koźminek

Skład naszej drużyny: Jakub Chojnacki (kapitan), Bartłomiej Bąkowski, Aleksander Grabowski, Przemysław Pawlak, Piotr Wcisłek, Patryk Michalak, Cezary Ruciński, Cezary Grabiński, Mateusz Ratajczyk, Krystian Rutkowski. 


Wersja do druku
X Powiatowym Festiwal Pieśni Legionowej i Historycznej

chor1.jpg        Dnia 12 listopada 2015 r. chór z Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym wziął udział w X Powiatowym Festiwalu Pieśni Legionowej i Historycznej "Tu wszędzie jest moja ojczyzna...", który odbył się na terenie Zespołu Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Godzieszach Wielkich. W kategorii mieszanej (szkoła podstawowa i gimnazjum), gdzie konkurowało ze sobą 6 chórów to wlasnie Nasz chór zdobył I miejsce!! Jesteśmy dumni i szczęśliwi. Były to  piękne, wzruszające i pełne dźwięków chwile! Opiekunem chóru jest pani Ewa Mysłakowska. Życzymy dalszych sukcesów.


Wersja do druku
WARSZTATY ŚWIECOWE

swiece1.jpg       Piątego listopada tego roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty świecowe. Wszystkie dzieci, które przybyły do przedszkola w tym dniu, miały okazję własnoręcznie wykonać świece parafinowe z dodatkiem kolorów, zapachów oraz produktów wzbogacających ich wygląd takich jak: muszelki, kolorowy piasek, barwione kamyki, płatki kwiatów i kawałki pomarańczy. Przedszkolaki wykazały się niezwykłą kreatywnością i wyobraźnią przy wyborze kształtu, koloru i zapachu świecy. Wielką frajdą było dobieranie ozdób i układanie ich w mozaikowym podłożu świecy dzięki czemu powstały niepowtarzalne i fantazyjne wzory. Bardzo istotne było również to, że wszystkie dzieci podczas wykonania swojej świeczki zapoznały się nie tylko z techniką wykonania świecy, ale również poznały parafinę w stanie ciekłym i stałym. Obróbka oraz proces topnienia parafiny były dla wszystkich dzieci nie lada odkryciem. Wykonane i opakowane świece uczestnicy warsztatów zabrali ze sobą do domów. 


Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 76 77 78