Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

olimpus.jpg
10 listopada uczennice klasy II i III gimnazjum: Magdalena Kliszewska, Nina Pawlak,     Julita Malinowska, Julia Ignaczak, Karolina Dobrowolska – uczestniczyły w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej, organizowanej przez warszawską firmę „Olimpus”. Celem konkursu była popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu.   

Znamy już wyniki:

Magdalena Kliszewska uzyskała wynik dający 6 miejsce, Nina Pawlak 7 miejsce, Julita Malinowska 8 miejsce, Julia Ignaczak 13 miejsce. Tym samym, one również, zgodnie z regulaminem, zostały laureatkami Olimpiady. Karolina Dobrowolska otrzymała dyplom uznania. Uczestnicy konkursu mogli zdobyć 240 pkt. Nasi uczniowie zdobyli: 218, 216, 210, 190, 146. Według statystyk „Olimpusa” średni wynik to 163. Opiekunką przygotowującą naszych zawodników do konkursów mitologicznych, w których uczestniczyli uczniowie, była nauczycielka języka polskiego – Mariola Fengier. W listopadowych testach olimpiady mitologicznej wzięło udział 2454 gimnazjalistów z całej Polski, zatem sukces naszych uczniów jest ogromny!

Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników! 


Wersja do druku
24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

wosp.jpg
Już po raz dwudziesty czwarty nasza Szkoła wzięła udział w zbiórce pieniędzy na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku kwestowanie odbyło się w dniach: 7 i 8 stycznia. Uczennice klasy III Gimnazjum: Adrianna Olszewska, Julita Malinowska i Dominika Nowicka zebrały łącznie kwotę: 662,96 złotych. W akcji wzięli udział uczniowie naszej placówki, łącznie ze Szkołą Filialną w Brudzewie, dzieci Przedszkola.
Za wsparcie WOŚP serdecznie dziękujemy! 


Wersja do druku
Gminne zawody w Piłkę Siatkową

zawody2a.jpg                      Dnia 8 stycznia 2016 roku, drużyna dziewczyn z naszego gimnazjum ( w składzie: Dominika Nowicka, Julita Malinowska,  Iza Włodkowska, Tamara Walczak, Adrianna Olszewska, Karolina Dobrowolska, Monika Mazur, Weronika Hojak ) pojechała na gminne zawody w Piłkę Siatkową, które odbyły się w tym roku w Blizanowie. Dziewczyny wytrwale walczyły o każdy punkt. Były zdeterminowane  i walczyły do samego końca. Grze towarzyszyły wielkie emocje. Dziewczyny dały z siebie wszystko.
Ostatecznie nasza drużyna zajęła  III miejsce. Gratulujemy serdecznie i życzymy wielu sukcesów!


Wersja do druku
Zabawa choinkowa

choinka1.jpg       Dnia 5 stycznia 2016r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Poza tradycyjnym poczęstunkiem i zabawą grupa przedszkolaków i uczniów klas I-III i IV miały okazję przenieść się w świat magii i iluzji. Iluzjonista  „Apollino” w towarzystwie wróżki dzięki zaprezentowanym sztuczkom przeniósł dzieci w świat wyobraźni i zabawy. Podczas  spotkania dzieci miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego i magicznego. 


Wersja do druku
Choinka Noworoczna

Choinka Noworoczna 05.01.2016 (wtorek) 

Zabawa choinkowa:

Przedszkole godz. 9:00 – 11:00 
Klasy I-III, IV – 11:30 – 13:30 
Klasy V, VI, Ig, IIg, IIIg – 14:00 – 17:00 

Dowóz w tym dniu: 
Godz. 11:00 – (spod szkoły) kierunek: Brudzew, Korab, Wesółki. 
Godz. 11:00 – (spod szkoły) kierunek: Biskupice, Łaszków, Żerniki, Wyganki 

Odwóz: Godz. 13:30  Klasy I-III, IV 
Po drodze zabierani są uczniowie z klas V, VI, Ig, IIg, IIIg 
Odwóz: Klasy V, VI, Ig, IIg, IIIg godz. 17:00 

Przedszkole w tym dniu pracuje normalnie.

Bardzo proszę o zachowanie bezpieczeństwa podczas oczekiwania na autobus szkolny.
 
                                                                                                                                   Dyrektor


Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 80 81 82