„Spotkanie z lasem”

goluchow1b.jpg          28 września uczniowie klas I -III  wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do  Gołuchowa, na „Spotkanie z lasem”. Celem wycieczki było utrwalenie i poszerzenie wiadomości o lesie i jego znaczeniu w życiu człowieka. Zwiedzając Muzeum Leśnictwa podziwialiśmy między innymi ekspozycję poświęconą gatunkom drzew, kolekcję „ksiąg drzewnych”, ekspozycję gatunków roślin, zwierząt i grzybów zagrożonych wyginięciem. Na wystawie zobaczyliśmy wiele wyrobów z drewna i innych produktów lasu, które ukazują wszechstronność ich zastosowania. Duże zainteresowanie wzbudziły narzędzia i maszyny związane z pracą w lesie oraz kolekcje rzeźb w drewnie, hubach i porożu. 


Wersja do druku
WYJAZD NA MECZ LECHA POZNAŃ

lech3b.jpgDnia 25.09.2016r. wybraliśmy się po raz kolejny do Poznania na mecz Lech Poznań vs. Arka Gdynia. Mecz chociaż zakończył się wynikiem 0:0 był bardzo emocjonujący a my swoim kulturalnym dopingiem wspieraliśmy drużynę z Wielkopolski. Atmosfera na meczu była wspaniała, ponieważ mecz oglądało prawie 40 tysięcy kibiców. Droga powrotna była równie miła co droga do celu naszej podróży. Oczywiście wstąpiliśmy do Mc’Donald’a na obfity posiłek. Organizatorem wyjazdu był Pan Robert Gorzelańczyk, a opiekunowie, którzy byli za nas odpowiedzialni to p. dyrektor K. Woliński, p. A. Małyjasiak, p. D. Litwa, p. M. Fengier. 


Wersja do druku
FESTYN RODZINNY

festyn1a.jpg Pokłady wrażliwości drzemią w naszych sercach  Festyn rodzinny     
W sobotę 24 września w szkole miał miejsce festyn rodzinny, z którego dochód przeznaczony był na pomoc dla naszych absolwentów - Mateusza i Krzysztofa, którzy zostali poszkodowani w wypadkach komunikacyjnych. Spotkanie zorganizowali nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie,  rodzice i strażacy. Festyn otworzył dyrektor szkoły – Kryspin Woliński, który przekazał prowadzenie imprezy uczniom Julicie Malinowskiej ( absolwentka) i Cezaremu Rucińskiemu ( przewodniczący Samorządu Szkolnego). W programie imprezy  nie mogło zabraknąć piosenek. Na scenie kolejno pojawiali się młodzi, utalentowani uczniowie: Martyna Hojak, Kornelia Raźniewska, Katarzyna Kosmowska oraz absolwentka szkoły Magdalena Kliszewska. Ich występ z pewnością niedużo odbiegał od recitalu  Whitney Houston. Zaproszeni goście zachwycali się również grą na trąbce Cypriana Janczara i tańcem zespołu „Seven”. Jak mówili młodzi artyści – chcą chociaż tak pomóc starszym kolegom. 


Wersja do druku
Gdzie nasze początki…

                                                                                           Gdzie nasze początki…       
biskupin4.jpg23 września uczniowie klasy IV i V pod opieką pań Urszuli Biczyńskiej – Szulc,  Marleny Witczak i Agnieszki Szczepińskiej wybrali się w poszukiwaniu korzeni państwa polskiego. Pierwszym miejscem, od którego zaczęli  wycieczkę, było Gniezno i Muzeum Początków Państwa Polskiego. Tam uczniowie zapoznali się z historią początków państwa, historią  Drzwi Gnieźnieńskich, Katedry i Relikwiarza św. Wojciecha. Spotkanie w muzeum było  dla młodzieży wyjątkowe; poznanie historii umożliwiły sale przystosowane   do projekcji i oglądania filmów w 3D. Po wizycie w muzeum wszyscy udali się na Wzgórze Lecha, gdzie, według znanej legendy, prawdopodobnie znajdowało się gniazdo orła, a teraz stoi tam pomnik Bolesława Chrobrego i Katedra Gnieźnieńska, miejsce koronacji pierwszych królów polskich.  W katedrze uczestnicy wycieczki zobaczyli słynne Drzwi Gnieźnieńskie, Relikwiarz św. Wojciecha i św. Jana Pawła II z kroplą jego krwi, a w podziemiach, m.in. najstarszy  w Polsce napis nagrobkowy z ok. 1006 roku a także fragmenty murów bazyliki Mieszka I. Kolejnym etapem wycieczki była Wenecja z Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz zamkiem Diabła Weneckiego. Potem była podróż kolejką do Biskupina. Jazda tym pojazdem to niesamowite przeżycie. „Supertorpeda” osiągała prędkość  20 km na godzinę. W Biskupinie uczniowie i ich opiekunki wraz z przewodnikiem zwiedzili prasłowiański gród.  Sprawdzili, jak żyli nasi przodkowie oraz obejrzeli ciekawe wystawy archeologiczne regionu historyczno - etnograficznego zwanego Pałukami. Po drodze mieli okazję podziwiać ludzi, którzy z chęcią prezentowali czynności związane z codziennością swoich przodków. Już teraz wszyscy myślą o nowych kierunkach wycieczek.        


Wersja do druku
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

dzienprzedszkolaka1a.jpg                               Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
"Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat patrząc na nasze przedszkolaki radosne, wesołe i uśmiechnięte" przypominamy sobie motto Janusza Korczaka. 20  września 2016 roku nasze dzieci miały również wiele powodów do radości, albowiem obchodziliśmy po raz kolejny Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dostarczając okazji  do świętowania, wesołej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem specjalnie na tę uroczystość przygotowaliśmy dla dzieci wiele niespodzianek, zabaw i konkursów . Każda grupa w tym dniu ubrana była na kolor wybrany przez wychowawcę . Dzieci  chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie. Nie zabrakło również  uśmiechu i radości . Było wesoło i ciekawie. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach tak ważnych w życiu każdego człowieka, a także o obowiązkach czyli kodeksie dobrego zachowania się. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dostarczył naszym podopiecznym wielu pozytywnych wrażeń, zintegrował przy wspólnej zabawie wszystkie dzieci. Na koniec dnia każde dziecko otrzymało też drobną niespodziankę.Wszystkim przedszkolakom życzymy radości, spełnienia marzeń, uśmiechów na co dzień i samych wyjątkowych dni spędzonych w naszym przedszkolu.  


Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 94 95 96