Akcja Opatrunek Na Ratunek

wolontariat6.jpgAkcja Opatrunek Na Ratunek to kolejna inicjatywa podjęta przez członków szkolnego koła wolontariatu.  Przez dwa pierwsze tygodnie marca zbieraliśmy w naszej szkole: bandaże, plastry, igły, strzykawki, rękawiczki oraz środki odkażające na rzecz Fundacji Redemptoris Missio. Zebraliśmy dwa wielkie kartony (około 10 kg) środków opatrunkowych, które zostały wysłane do siedziby Fundacji, do Poznania. Następnie zostaną one przesłane na misje do Afryki. Zaangażowanie w tego typu akcjach rozwija w naszych uczniach wrażliwość i empatię dla potrzebujących. 


Wersja do druku
SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

wolontariat1.jpgW ramach szkolnego koła wolontariatu 22 marca 2017 roku gościliśmy w naszej szkole grupę dzieci i młodzieży z  Domu Dziecka w Kaliszu. Było to już kolejne spotkanie naszych wolontariuszy z wychowankami domu dziecka. Współpracę rozpoczęliśmy w grudniu ubiegłego roku od akcji zbierania słodyczy dla podopiecznych domu dziecka. W akcję włączyli się wszyscy uczniowie naszej szkoły i milusińscy z przedszkola. Z zebranych słodyczy powstały świąteczne paczki, które grupa wolontariuszy zawiozła do domu dziecka, by obdarować swoich rówieśników słodyczami w ten przedświąteczny czas i wywołać uśmiech na twarzach dzieci z domu dziecka.  W środę 15 lutego, nasi uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, pod opieką pani Renaty Bącler i Anny Babiarczyk udali się do Domu Dziecka w Kaliszu. Dla większości wolontariuszy była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Po przyjeździe zostaliśmy przez wszystkich bardzo ciepło przywitani. Wspólnie spędzony czas upłynął nam na grach i zabawach edukacyjnych, tańcu, malowaniu, czy czytaniu książek. Nasi uczniowie zaoferowali również swoją pomoc w odrabianiu lekcji. Wyjazd był dla nas bardzo miłym doświadczeniem. 


Wersja do druku
Gimnazjada 2016 / 2017

gimnazjada3.jpg23.03.2017 roku  Cezary Ruciński (kapitan), Patryk Michalak, Czarek Grabiński, Michał Antczak, Norbert Nowicki, Bartek Małyjasiak, Daniel Kiełbasa, Mateusz Ratajczyk, Bartosz Rosiak, Krystian Rutkowski oraz Łukasz Grala,  wzięli udział  w Mistrzostwach Rejonu Kaliskiego w Piłkę Siatkową Gimnazjada 2016 / 2017,   które odbyły się w Grabowie nad Prosną. Chłopcy rozegrali trzy mecze, a z jednego z nich wyszli zwycięsko. Na siedem drużyn zajęli miejsce między 5 a 6. Przeciwnicy, tak jak nasza drużyna, byli świetnie przygotowani. Chłopcy dali z siebie wszystko,  tzw. 100%.  Starali się grać spokojnie i skutecznie.             
Opiekunem był pan Robert Gorzelańczyk. Było to ogromne wydarzenie dla naszych zdolnych uczniów, jak i trenera. Chłopcom i opiekunowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 


Wersja do druku
Dzień Języków Obcych

jezyki12.jpg21 marca odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym dniu nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i językowe. Dzieci z klasy I, II i III z entuzjazmem przystąpiły do konkursu karaoke w języku polskim, a starsi uczniowie przygotowali się do występu w obcojęzycznym karaoke. Oprócz tego klasa III wykonała piosenkę „Panie Janie” w języku francuskim.
Zwycięzcy konkursu karaoke:
I miejsce - Natalia Błaszczyk
I miejsce – Magdalena Przybylska, Zuzanna Skorupa „Sofia”
I miejsce – Igor Kałużny
„Kamień z napisem LOVE”
I miejsce – Malwina Kupczyk, Klaudia Krzyżaniak, Oliwia Lisiecka  „Tamta dziewczyna”                                
II miejsce – Wiktoria Wąsiewicz, Maja Czerniejewska
„Mam tę moc”
II
miejsce – Damian Błaszczyk, Patryk Matuszczak, Kacper Latański „Alone”
III miejsce – Lena Czyżak, Wiktoria Czaplicka, Zosia Ignaczak
„Mam tę moc”
III miejsce – Kacper Nawrocki, Paweł Kosmowski
„Jedzie pociąg z daleka”Wersja do druku
Mecz Piłki Nożnej

mecz1.jpg21.03.2017  gimnazjaliści z naszej szkoły wzięli udział w II Powiatowych Mistrzostwach Hipolita Cegielskiego w Piłce Nożnej Chłopców, które odbyły w Zespole Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie.
Nasz zespół reprezentowali: Cezary Ruciński, Mateusz Ratajczyk, Krystian Rutkowski, Patryk Michalak, Michał Antczak, Patryk Bednarek, Bartosz Rosiak, Łukasz Grala, Cezary Grabiński,  Bartosz Małyjasiak.
Po rozegraniu dwóch zaciętych meczów  (I wygrany: 4:0 i II przegrany 0:1) nasi chłopcy wrócili do szkoły tym razem z dyplomem za udział. 


Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 107 108 109