PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

       Trzylatki z naszego przedszkola mają już za sobą pierwszą ważną uroczystość. W dniu 18 listopada odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla wszystkich dzieci, ponieważ po raz pierwszy publicznie wystąpiły przed licznie zgromadzoną publicznością, którą byli rodzice. Do tego święta maluchy bardzo ochoczo się przygotowywały; wiedziały, że aby zostać prawdziwym przedszkolakiem należy odpowiednio zachowywać się w przedszkolu oraz złożyć uroczystą przysięgę. 


Wersja do druku
PRZEDSZKOLAKI DBAJĄ O NATURĘ

       Po raz kolejny nasze przedszkole bierze udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji. 


Wersja do druku
TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI

       Dnia 14 listopada odbył się w naszej szkole, już po raz kolejny, Powiatowy Turniej w Gimnazjalnej Piłce Siatkowej z okazji Dnia Niepodległości. W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny z powiatu kaliskiego.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Stawiszyn
II miejsce – Janków

III miejsce – Russów
IV miejsce – Blizanów

Skład naszej drużyny: Bartek Bąkowski, Jakub Chojnacki, Aleksander Grabowski, Przemek Pawlak, Mateusz Spaleniak, Sebastian Pająk, Hubert Derdziak, Szymon Paprocki, Filip Waliszewski, Konrad Celer.


Wersja do druku
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

       12-ego listopada cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w szkolnych i gminnych obchodach 96 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu wszyscy uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Delegacja harcerzy złożyła wiazankę kwiatów pod Obeliskiem w Blizanowie. Najpierw w szkole, a potem o godzinie 12 w Kościele Parafialnym w Blizanowie nasi uczniowie zainscenizowali historię utraty i odzyskania niepodległości przez Polskę.


Wersja do druku
W ODWIEDZINACH U ŻUBRÓW, KONI POLSKICH I DANIELI…

       Jesiennym przedpołudniem, 29 października tego roku,  wszystkie grupy przedszkolne wspólnie ze swoimi wychowawczyniami wybrały się do przepięknego parku gołuchowskiego, który jest największym parkiem krajobrazowym w Polsce. Podczas spaceru dzieci oglądały budki lęgowe dla ptaków, paśniki wypełnione sianem oraz liczne drewniane konstrukcje chroniące mrowiska przed uszkodzeniem. Największa atrakcja czekała na dzieci w pokazowej zagrodzie zwierząt, gdzie maluchy oglądały żubry, konie polskie oraz daniele.  


Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 56 57 58