Nowa strona internetowa


Wersja do druku
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

***Witaj szkoło***Dyrektor Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym uprzejmie informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia
03 września 2018r. o godzinie 9:00  w sali gimnastycznej.                     
Dowożenie w tym dniu rozpocznie się o godzinie 7:40 w następującym porządku: 
                 
Pierwszy autobus: (jeden kurs) Janków - Góry Jankowskie - Korab - Brudzew - Janków Trzeci - Janków Trzeci (Wygoda) - Janków Drugi (Wesółki) - Janków.                   

Drugi autobus: (jeden kurs) Janków - Biskupice - Łaszków - Żerniki Kolonia - Żerniki Szkoła - Wyganki - Janków                   
Proszę o zachowanie bezpieczeństwa od pierwszego dnia nowego roku szkolnego. 
                                                                                                                                                                                 
                                                                                                                        Dyrektor


Wersja do druku
Uroczyste zakończenie roku szkolnego

koniecroku.jpgUroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 22.06.2018 r.
o godz. 8:00 – Gimnazjum
i VII klasa SP
o godz. 10:00 Klasy I - VI SP


Dowozy w tym dniu:

7:20 kierunek: Łaszków, Biskupice, Brudzew, Korab
                            7:20 kierunek: Wyganki, Żerniki

                                   Odwozy około godziny 11:15 Wersja do druku
Noc w bibliotece

noc1c.jpgPo raz kolejny zorganizowana została „Noc w bibliotece” . Tym razem 13 uczennic spędziło wieczór i noc z 8 na 9 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Blizanowie pod opieką  polonistek i bibliotekarek Szkoły Podstawowej w Jankowie Pierwszym - Agnieszki Szczepińskiej i Renaty Bącler oraz Pauliny Wróblewskiej – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie i Krystyny Gronowskiej – bibliotekarki GBP w Blizanowie. Termin imprezy oczywiście nie był przypadkowy, związany był z czwartą ogólnopolską Nocą Bibliotek pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. W piątek o godzinie 18, po zostawieniu swoich rzeczy w bibliotece publicznej, dziewczęta przeszły do naszej szkoły. Tradycyjnie, wzięły udział w warsztatach plastycznych, które polegały na pomalowaniu kamieni z wykorzystaniem wzorów i motywów zdobniczych Puszczy Pyzdrskiej. Zabawa z farbami była świetna. Sztuka zdobnicza znalazła się też na twarzach uczestniczek. Potem było ciasto i przemarsz do szkoły w Blizanowie, gdzie już czekało 10 uczniów z klasy IV i VI pod opieką Magdaleny Wojnickiej i Zofii Szkiełka. Fontanna czekolady, napoje ( Impreza „Czekoladowa noc”) i wspólna praca nad plakatami dotyczącymi lektur, biblioteki i Polski szybko zintegrowały uczniów. Z żalem się wszyscy żegnali, ale na nasze uczestniczki Nocy czekały dalsze atrakcje - wieczorny spacer i pizza gigant. Po 23 rozpoczął się seans filmowy. Tym razem Centrum Edukacji Obywatelskiej przekazało wszystkim bibliotekom zarejestrowanym w Nocy Bibliotek 2018  link do pobrania filmu „Tarapaty”. Problemy rodzinne bohaterów ( samotność), poszukiwanie skarbu i rozpracowanie złodziejskiej szajki, tak pochłonęło uwagę dziewcząt, że nie miały ochoty później spać. Dzięki temu była okazja do poznania, przesłanej przez CEO książki do czytania „Nelly Rapp i białe damy”. Było to zgodne z życzeniami uczestniczek nocy, które na plakacie dotyczącym wymarzonej biblioteki umieściły książki o duchach. Zainicjowane opowieści o białych damach trwały jeszcze długo… Noc w Bibliotece była okazją do zapoznania się z nowościami czytelniczymi dla młodzieży. Wszyscy byli zadowoleni, świetnie się bawili i już oczekują na przyszłoroczne atrakcje w ramach kolejnej Nocy. 

                                                                                Agnieszka Szczepińska


Wersja do druku
Od baśni do fantasy

wswiecie2a.jpg7 czerwca w naszej szkole odbył się III MIĘDZYSZKOLNY  KONKURS   ,,W świecie fantasy” dla uczniów klas VII  i gimnazjum z terenu gminy Blizanów. Uczestników obowiązywała znajomość trzech lektur: „Zaklinacz ognia”, „Wyspa Potępionych” i „Wiedźmin. Ostatnie życzenie”. Tytuły te zostały wybrane na podstawie przeprowadzonej sondy, dotyczącej czytelnictwa wśród młodzieży. Każda z książek porusza ważny problem, związany z dzisiejszym życiem:  przyjaźnią, poświęceniem się dla dobra innych, tolerancji i bardzo ważny szczegół –zachować godność w ekstremalnych sytuacjach. Konkurs składał się z dwóch odrębnych części: „CZYTAMY, BAWIMY SIĘ, WIĘC JESTEŚMY INNI”: cztery dwuosobowe zespoły miały za zadanie: rozwiązać krzyżówkę i rebus, kalambury, wykreślić imiona bohaterów lektur, ułożyć puzzle, uzupełnić plan Wyspy– nazwać miejsca lub przypisać do nich odpowiednie postacie oraz znaleźć  różnice między obrazkami.
 Zespołowo najlepiej wypadli: 
1.      Blizanów „A” (Katarzyna Czajczyńska, Jakub Korzeniewski),
2.      Blizanów „B” (Agata Gołza, Małgorzata Fladung),
3.      Janków Pierwszy (Kinga Wychorska, Marcin Marciniak),
4.      Piotrów (Marta Wiśniewska, Julia Żórawicz)     


Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 137 138 139