Niezapomniane emocje w ZOO Safari Borysew

borysew14.jpg
„Niezapomniane emocje w ZOO Safari Borysew”  
23 maja 2016 roku dzieci z naszego przedszkola wyjechały na długo oczekiwaną wycieczkę do OGRODU ZOOLOGICZNEGO ZOO SAFARI W BORYSEWIE. Czterolatki i pięciolatki rozpoczęły swoją wycieczkę  od drugiego śniadania, a następnie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, podczas których mogły dotknąć żółwia i jaszczurkę. Następnie przedszkolaki udały się na przejażdżkę kolejką. Podczas tej wyprawy mogły obejrzeć m.in.:  białe tygrysy, lwy, pumy, serwale, lemury, bawoły, tapiry, antylopy, zebry, małpy, kangury, wielbłądy, papugi, żyrafy, krokodyle, aligatory, surykatki oraz wiele innych egzotycznych zwierząt. Następnie, po porze obiadowej, dzieci udały się do figlarni, 
gdzie mogły zmierzyć się z kosmicznym torem przeszkód czy dmuchaną dziewięciometrową zjeżdżalnią, a także zanurkować w basenie z piłeczkami oraz przejść przez dmuchaną gąsienicę kryjącą liczne atrakcje. Na zakończenie dzieci udały się na pokazowe karmienia zwierząt i same podawały pokarm alpace, kozom miniaturowym oraz owieczkom kameruńskim. Wszyscy uczestnicy wycieczki zjedli podwieczorek, a następnie pełni wrażeń  i ciekawych wspomnień udali się do autokaru.


Wersja do druku
KOCHAM CIĘ MAMO…

dzienmamy1.jpg23 maja 2016 r. uczniowie klasy IIa zaprosili  do swojej klasy mamy, aby uczcić ich święto, podziękować za trud wychowania i pokazać jak bardzo je kochają. Dzieci złożyły mamom życzenia - recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz grały na instrumencie. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych  upominków całusom i uściskom nie było końca.  Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.


Wersja do druku
Teatr „Maska” w Przedszkolu

teatrmaska6.jpg20 maja 2016 r. do Przedszkola Samorządowego w Jankowie Pierwszym  zaproszono teatr „Maska” z Krakowa, który przedstawił spektakl pt. „Moc dobrego wychowania”. Przedstawienie było pełne humoru i żywej akcji opowieścią o tym, że bycie miłym dla innych pomaga nam w życiu, a słowa „proszę”, „dziękuję” i „przepraszam”, to nie żadna magia tylko oznaki dobrego wychowania. Przedszkolakom przedstawienie bardzo się podobało, śmiały się i pomagały aktorom w podejmowaniu właściwych decyzji.


Wersja do druku
AKADEMIA CHÓRALNA – ŚPIEWAJĄCA POLSKA 2016

chor1a.jpgW piątek 20 maja 2016 r. w Auli Domu Katechetycznego przy Kościele pw. Św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się WIOSENNY PRZEGLĄD CHÓRÓW szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach Ogólnopolskiego Programu Narodowego Forum Muzyki:  AKADEMIA CHÓRALNA – ŚPIEWAJĄCA POLSKA 2016. Nasz chór w kategorii gimnazjum pod dyrygenturą Pani Ewy Mysłakowskiej wywalczył złote pasmo. Jest to największe osiągnięcie szkolnego chóru, który dzięki wcześniejszym sukcesom na różnym szczeblu został doceniony i zgłoszony przez Gminny Ośrodek Kultury w Blizanowie do  Ogólnopolskiego Programu Narodowego Forum Muzyki:  AKADEMIA CHÓRALNA – ŚPIEWAJĄCA POLSKA 2016.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Wersja do druku
Gminny Konkurs Języka Angielskiego

angielski6.jpg
Już po raz trzeci nasza szkoła była organizatorem Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas I – III „ My First English Adventure”. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze i zdrowej rywalizacji. Uczniowie wykazali się ogromną znajomością angielskiego słownictwa oraz gramatyki. Świetnie poradzili sobie także  z  zadaniami sprawdzającymi wiedzę z zakresu kultury anglojęzycznej. A oto wyniki konkursu: 
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Jankowie Pierwszym 
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Piotrowie 
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Blizanowie

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 88 89 90