ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Szanowni Państwo
Nauczyciele i Pracownicy.
Drodzy Uczniowie i Rodzice.
 


        Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzę Wszystkim samych radosnych chwil pełnych spokoju, wypełnionych nadzieją i wiarą w sens życia, dodających sił w pokonywaniu codziennych trudności. Niech czas ten będzie okazją do przebywania w gronie rodziny i życzliwych przyjaciół, a piękne święta przyniosą nam radość, wzruszenie i wiosenny optymizm.


                   Dyrektor
Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym 


Wersja do druku
ZNAMY WIELKANOCNE TRADYCJE

       16 kwietnia 3 trzyosobowe zespoły z naszej szkoły wzięły udział w IV Gminnym Konkursie Plastyczno – Informatycznym „Wielkanoc w tradycji polskiej”, który odbył się w Zespole Szkół w Blizanowie. Grupy starsze przygotowały prezentacje multimedialne, które pokazywały „na wesoło” lub „poważnie”, jak przygotować świąteczną, tradycyjną potrawę. Nasi uczniowie w sposób żartobliwy zaprezentowali babkę i mazurka, wywołując szeroki uśmiech na twarzach kolegów i członków jury.


Wersja do druku
PALEMKA WIELKANOCNA

       W historię Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym wpisała się na stałe tradycja niesienia pomocy chorym dzieciom z obwodu szkoły. Tę wspaniałą inicjatywę pielęgnuje Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem – Jolantą Kornaszewską. W Niedzielę Palmową, dnia 13 kwietnia zakończona została akcja charytatywna „Palemka Wielkanocna”, w którą włączyła się cała społeczność szkolna, z dużym udziałem rodziców. W ramach akcji uczniowie przygotowali około 300 pięknych palemek wielkanocnych.

Łączny dochód uzyskany podczas czterech Mszy Świętych w Kościele Parafialnym w Blizanowie wyniósł 2384,- złotych.

WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREGO SERCA SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
  


Wersja do druku
KOLEJNY SUKCES PAWŁA

       10 kwietnia uczeń II klasy Gimnazjum Paweł Ogórkiewicz odniósł kolejny sukces, tym razem na konkursie recytatorskim poezji niemieckojęzycznej w V LO im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu. Paweł zaprezentował balladę pt. „Król Olch” w języku niemieckim. Za prawidłową interpretację utworu, płynność recytacji, poprawność wymowy oraz ogólny wyraz artystyczny Paweł zdobył I miejsce. Uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe za doskonałą recytację utworu. Cele konkursu to m.in. rozwijanie wrażliwości estetycznej młodzieży poprzez bezpośredni kontakt z utworami literatury niemieckojęzycznej, wzmocnienie motywacji do doskonalenia się w nauce języków obcych oraz stwarzanie płaszczyzny do pozytywnej rywalizacji.
Serdecznie gratulujemy!


Wersja do druku
WYNIKI REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2014/2015

       Dyrekcja Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym uprzejmie informuje, że wszystkie dzieci, zgłoszone w ustalonym terminie (do 31 marca) zostały przyjęte do Publicznego Przedszkola Samorządowego na rok szkolny 2014/2015. 
Wersja do druku
Idź do strony  [1] 2 3 ... 47 48 49